31η Δεξιοτεχνία ΑΟΘ με... χιόνια!

 Τον πρώτο του αγώνα για το 2009 πραγματοποίησε ο Αυτοκινητιστικός Όμιλος Θεσσαλονίκης την Κυριακή 22/2/09 στην πανέμορφη χιονισμένη παραλία της Θεσσαλονίκης, αγώνας που μετρούσε στο Κύπελλο Δεξιοτεχνιών Β.Ελλάδος 2009. Αν και το συγκεκριμένο Σαββατοκύριακο χαρακτηρίστηκε από το 'πολικό ψύχος' και από την πρωινή χιονόπτωση που διήρκεσε σε όλο το 1ο σκέλος του αγώνα, οι αγωνιζόμενοι έδωσαν το παρών τους αψηφώντας το κρύο και το χιόνι προκαλώντας τους σε μια νέα προτόγνωρη γιαυτούς εμπειρία.

Πρόσκληση


Ο Αυτοκινητιστικός Όμιλος Θεσσαλονίκης διοργανώνει με την υποστήριξη της EXPRESS SERVICE την Κυριακή 22 Φεβρουαρίου 2009 Δεξιοτεχνία Αυτοκινήτων, στην οποία λαμβάνουν μέρος όλα τα Ι.Χ. αυτοκίνητα και φορτηγάκια, με την υποχρέωση ο οδηγός να έχει δίπλωμα αυτοκινήτου. Η Δεξιοτεχνία θα διεξαχθεί στο πλακόστρωτο της παραλίας Θεσσαλονίκης (άγαλμα Μεγ.Αλεξάνδρου).

Δηλώσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές μέχρι το Σάββατο 21-02-2009 και ώρα 15:00 στα γραφεία του Α.Ο.Θ., Μακρυράχης 24 Θεσ/νίκη τηλ: 2310 423220 Fax : 2310 423221 και την Κυριακή 22-02-09 στον χώρο της Γραμματείας του αγώνα στην παραλία μέχρι τις 10:30.

Τεχνικός Έλεγχος αυτοκινήτων 22.02.2009 Ώρα 09:00 – 10:30
Εκκίνηση αγώνα 22.02.2009 Ώρα 11:00

Ο αγώνας μετράει στο Έπαθλο Δεξιοτεχνιών B. Ελλάδος 2009.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στην Γραμματεία του Α.Ο.Θ. στο τηλ : 2310 423220 από Δευτέρα έως Παρασκευή 10:00-15:00.

Επισκεφθείτε το www.aoth.gr για να δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα, τον Κανονισμό του αγώνα και το Σχέδιο της διαδρομής.

Περιγραφή


Τον πρώτο του αγώνα για το 2009 πραγματοποίησε ο Αυτοκινητιστικός Όμιλος Θεσσαλονίκης την Κυριακή 22/2/09 στην πανέμορφη χιονισμένη παραλία της Θεσσαλονίκης, αγώνας που μετρούσε στο Κύπελλο Δεξιοτεχνιών Β.Ελλάδος 2009. Αν και το συγκεκριμένο Σαββατοκύριακο χαρακτηρίστηκε από το 'πολικό ψύχος' και από την πρωινή χιονόπτωση που διήρκεσε σε όλο το 1ο σκέλος του αγώνα, οι αγωνιζόμενοι έδωσαν το παρών τους αψηφώντας το κρύο και το χιόνι προκαλώντας τους σε μια νέα προτόγνωρη γιαυτούς εμπειρία.

Μετά από πρόταση της Οργανωτικής Επιτροπής προς τους Οδηγούς για να αναβάλουν τον αγώνα, οι αγωνιζόμενοι ομόφωνα απεφάσισαν την τελική διεξαγωγή του. Μας τίμησαν με την συμμετοχή τους αγωνιζόμενοι από Θεσσαλονίκη, Κιλκίς, Καβάλα, Δράμα, Πτολεμαίδα, Αλεξανδρούπολη, αποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά ότι οι αθλητές-οδηγοί είναι παντός καιρού! Δεν θα λέγαμε το ίδιο και για τους θεατές, που αν και λίγοι, πραγματικοί ήρωες ! Τους αξίζει ένα εγκάρδιο ευχαριστώ από μέρους μας για την αντοχή τους να παραμείνουν μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο χρόνος ημέρας πραγματοποιήθηκε από την εξαιρετική εμφάνιση του Μαυροκέφαλλου Σάββα 1.13.97 Γ κατηγορία (Αλεξανδρούπολη) ενώ ακολούθησαν ο Οικονομίδης Κώστας 1.15.68 Β κατηγορία (Θεσ/νίκη) και ο Καρατσομπαλίδης Δημήτρης 1.17.22 Α κατηγορία (Καβάλα) ανεβάζοντας τον συναγωνισμό σε υψηλά επίπεδα. Ολοι οι συμμετέχοντες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό πραγματοποιώντας καταπληκτικούς χρόνους για τις συνθήκες που επικρατούσαν σε ένα μοναδικό ανεπανάληπτο τοπίο.

Χορηγοί του αγώνα η EXPRESSSERVICE, και ο Κ.ΒΑΡΒΕΡΗΣ μπαταρίες DELCORE τους οποίους και ευχαριστούμε για την πολύχρονη υποστήριξη τους. Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν στον αγώνα αγωνιζόμενους, θεατές, Κριτές, Δημοσιογράφους, γιατί πραγματικά ήταν ένας δύσκολος και διαφορετικός αγώνας.

Αποτελέσματα


ΟΡΓΑΝΩΣΗ Α.Ο.Θ.                                                                             ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Α -
Α/Α Νο ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΗ ΚΑΤ Α'ΧΡΟΝΟΣ Β'ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

1

3

ΚΑΡΑΤΣΟΜΠΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ PEUGEOT 106 ΚΑΒΑΛΑ

Α

1.17.42 1.17.22 1.17.22

2

1

ΤΣΙΛΙΚΑΣ ΝΙΚΟΣ CITROEN C2 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Α

1.21.12 1.19.99 1.19.99

3

2

ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΙΚΟΣ FOAT UNO ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Α

1.34.88 1.30.34 1.30.34

4

4

ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ FIAT AUTOBIANCHI ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Α

1.45.33 1.36.88 1.36.88
                 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β -
Α/Α Νο ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΗ ΚΑΤ Α'ΧΡΟΝΟΣ Β'ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

1

11

ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ FIAT PUNTO ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Β

1.26.62 1.15.68 1.15.68

2

12

ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ OPEL KADETT ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Β

1.25.25 1.19.75 1.19.75

3

18

ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ FIAT PUNTO ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Β

1.42.56 1.23.61 1.23.61

4

7

ΓΕΡΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ FORD ESCORT ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Β

1.28.98 1.25.25 1.25.25

5

17

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ OPEL KADETT ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ

Β

1.43.56 1.25.44 1.25.44

6

10

ΑΝΤΩΝΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ OPEL KADETT ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ

Β

1.38.22 1.25.50 1.25.50

7

16

ΙΩΑΝΝΟΥ ΑΡΓΥΡΗΣ OPEL KADETT ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Β

1.32.55 1.29.21 1.29.21

8

14

ΣΕΡΣΕΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ HYUNDAI ACCENT ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Β

1.40.81 1.31.09 1.31.09

9

9

ΚΟΝΤΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ OPEL KADETT ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Β

1.36.74 1.35.20 1.35.20

10

8

ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ OPEL KADETT ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Β

Κ.Ε. 1.40.13 1.40.13

11

15

ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ PEUGEOT 205 ΔΡΑΜΑ

Β

2.17.41 1.46.04 1.46.04
                 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Γ -
Α/Α Νο ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΗ ΚΑΤ Α'ΧΡΟΝΟΣ Β'ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

1

20

ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ OPEL ASCONA ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ

Γ

1.25.17 1.13.97 1.13.97

2

38

ΚΑΒΑΔΙΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

1.20.26 Κ.Ε 1.20.26

3

37

ΤΖΙΝΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ BMW E21 ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ

Γ

1.35.81 1.22.35 1.22.35

4

41

ΖΑΧΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ OPEL MANTA ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ

Γ

1.24.65 1.28.54 1.24.65

5

30

ΠΡΟΥΣΑΕΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

2.06.93 1.26.87 1.26.87

6

22

ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

1.38.68 1.26.95 1.26.95

7

28

ΦΕΣΛΙΚΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ PEUGEOT 207 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

1.27.63 1.34.25 1.27.63

8

26

ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

1.30.61 1.44.56 1.30.61

9

32

ΓΑΛΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ BMW E30 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

1.36.78 1.31.84 1.31.84

10

31

ΤΣΙΤΣΙΛΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ BMW 320 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

1.39.86 1.33.26 1.33.26

11

36

ΣΑΛΩΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ OPEL MANTA ΔΡΑΜΑ

Γ

1.35.45 1.34.29 1.34.29

12

23

ΧΑΙΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ OPEL MANTA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

1.46.59 2.11.59 1.46.59

13

21

ΚΑΤΣΟΥΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ BMW E30 ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Γ

1.50.86 1.50.05 1.50.05

14

27

ΚΑΛΕΜΚΕΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ OPEL ASCONA ΚΙΛΚΙΣ

Γ

1.54.51 2.07.29 1.54.51

15

24

ΣΑΡΒΑΝΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ OPEL ASCONA ΚΙΛΚΙΣ

Γ

Κ.Ε 1.59.15 1.59.15

16

35

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ BMW E21 ΔΡΑΜΑ

Γ

2.31.86 Κ.Ε 2.31.86

17

19

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

Κ.Ε Κ.Ε Κ.Ε.

18

25

ΠΟΥΡΣΑΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

Κ.Ε Κ.Ε Κ.Ε.

19

29

ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ OPEL MANTA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

1.53.46 Κ.Ε Κ.Ε.

20

33

ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ BMW E30 ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Γ

Κ.Ε Κ.Ε Κ.Ε.

21

34

ΚΑΜΖΕΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

Κ.Ε Κ.Ε Κ.Ε.

22

42

ΚΑΤΣΑΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΣ OPEL MANTA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Γ

Κ.Ε Κ.Ε Κ.Ε.
                 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΦΟΡΤΗΓΑΚΙΑ -
Α/Α Νο ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΗ ΚΑΤ Α'ΧΡΟΝΟΣ Β'ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

1

40

ΤΟΨΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ OPEL RECORD ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Φ

2.10.35 1.43.42 1.43.42

2

50

ΣΕΡΣΕΜΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ VW CANDY ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Φ

2.04.04 1.52.99 1.52.99

3

39

ΣΕΡΣΕΜΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ VW CANDY ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Φ

Κ.Ε 1.57.40 1.57.40