Πρωτάθλημα Ράλλυ με 26 συμμετοχές στο Ράλλυ Σπριντ Ελάτειας


Με 26 συμμετοχές για το Πρωτάθλημα και 22 πληρώματα που συμμετέχουν στο Ράλλυ Σπριντ θα διεξαχθεί το Ράλλυ Σπριντ Ελάτειας που διοργανώνει η Αγωνιστική Λέσχη Φίλων Αυτοκινήτου Λιβαδειάς στις 22-23 Σεπτεμβρίου 2012. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στην κλασική διαδρομή Ελάτεια - Ζέλι μήκους 11.65 χλμ. Για όσους ακολουθούν το Πρωτάθλημα Ράλλυ η ειδική θα διεξαχθεί 4 φορές ενώ για το Πρωτάθλημα Ιστορικών, Κύπελλο χωμάτινων σπριντ και έπαθλο κεντρικής Ελλάδας η ειδική θα διεξαχθεί 2 φορές.

Ο διοικητικός και τεχνικός έλεγχος θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου από 15.00 έως 18.00 στην κεντρική πλατεία Ελάτειας. H εκκίνηση του αγώνα θα δοθεί την Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου και ώρα 09.00 ενώ δρόμος θα κλείσει στις 08.00 και δεν θα ανοίξει στα ενδιάμεσα σκέλη.

ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ
1 1   Κύρκος Λάμπρος Πολυζώης Γιώργος MITSUBISHI LANCER EVO  9 Ν/4 Π    
2 2 Ι ΚΤΕΟ
Κόμβος Κηφισίας
Νιώρας Γρηγόρης Κάκαλης Κώστας SUBARU IMPREZA WRX STI Ν/4 Π    
3 3 ΕΚΟ RACING TEAM Ψύλλος Δημήτρης Κόντος Κων/νος MITSUBISHI LANCER EVO  Χ Ν/4 Π    
4 4 Α.Λ.Α.Κορινθίας Σπανός Διονύσης Γκοτοβός Σωτήρης SUBARU IMPREZA  Ν/4 Π    
5 5 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ
ΣΩΜΑ
Ζούνης Ιωάννης Πατρικούσης Μιχάλης SUBARU IMPREZA WRX STI Ν/4 Π    
6 6   Αναγνωστάκος Ιωάννης Μουζάκης Νίκος MITSUBISHI LANCER EVO  9 Ν/4 Π    
7 7   Κωνσταντάκος Πάνος Σιδεράκης Θεόδωρος SUBARU IMPREZA WRX STI Ν/4 Π Σ  
8 8   Σουρλής Μακάριος Πετρόπουλος Νίκος MITSUBISHI LANCER EVO  9 Ν/4 Π    
9 9 ΕΚΟ RACING TEAM Χαλιβελάκης Κων/νος Μπαρδάκης Σπύρος PEUGEOT 206 kit car Α/6 Π    
10 10 ΛΟΥΚΑΚΗΣ
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΟΕ
Λευκαδίτης Σάββας Τσαούσογλου Μάριος PEUGEOT 206 KIT CAR A/6 Π    
11 11 Α.Λ.Α.Μ.Α.Π. Γαζετάς Χαράλαμπος Φασκιώτης Γιώργος OPEL CORSA S 1600 A/7 Π    
12 12 Α.Λ.Φ.Α.Λιβαδειάς Μανούσκος Ηλίας Ζάχαρης Φάνης MAZDA 323 GTX EΕ/12 Π Σ  
13 14 Α.Λ.Α.Κορινθίας Δριτσόπουλος Ανδρέας Κρασούλης Θανάσης RENAULT CLIO WILLIAMS ΕΑ/7 Π    
14 15 Α.Λ.Α.Μ.Α.Π. Μίχας Μιχάλης Μίχας Παναγιώτης OPEL CORSA S 1600 A/7 Π Σ  
15 16 Α.Λ.Α.Μ.Α.Π. Αντωνίου Κων/νος Αγγελής Ηλίας FORD ESCORT RS 2000 ΕΕ/11 Π Σ  
16 17 Α.Λ.Α.Λαμίας Αρμυριώτης Παναγιώτης   FORD ESCORT RS 2000 ΕΕ/11 Π Σ  
17 18 Α.Λ.Α.Λαμίας Τσαλματζάς Χρήστος Λεπίδας Αριστοτέλης FORD ESCORT RS 2000 E/E11 Π Σ  
18 19   Πολίτης Νίκος Μπαλόκας Ιωάννης TOYOTA YARIS Α/5 Π    
19 20 Α.Ο.Λ.Α.Πύργου Αγγελόπουλος Αντώνης Δίπλας Χρήστος TOYOTA YARIS Α/5 Π    
20 21 Α.Λ.Φ.Α.Λιβαδειάς Χριστόπουλος Γιώργος ΤασιόςΓιώργος TOYOTA YARIS A/5 Π    
21 22   Καλτσούνης Χάρης Περίδης Ανδρέας OPEL ASCONA 400 2400 J1 Π Σ EE/12
22 23   Γιαμαλάκης Στέλιος Σάμιος Νίκος TALBOT SUNBEAM LOTUS 3/D4 Π Σ EE/12
23 24   Παραδείσης Παναγιώτης Ποιμενίδης Κων/νος FORD ESCORT MK2 3/D3 Π Σ EE/11
24 25   Παραδείσης Γεώργιος Παπαγιαννόπουλος Λάμπρος FORD ESCORT MK2 3/D3 Π Σ EE/11
25 26   Παπαγεωργίου Γεώργιος Παπαγεωργίου Ανδρέας VOLVO 124S 2/C3 Π Σ EE/11
26 27   Μαγιάφης Αριστοτέλης Ρουμελιώτης Παναγιώτης JEEP GRAND CHEROKEE 5.9 T8 Π Σ  

*
Τα Ιστορικά αυτοκίνητα για το πρωτάθλημα ραλλυ τρέχουν σαν ΕΕ
 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ  &   ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ

Κατηγορία έως 1400cc
27 28 Α.Λ.Α.Λαμίας Τσάκαλος Θεόδωρος Τσέλιος Σπύρος TOYOTA YARIS A/5      
28 29   Μελένιος Δημήτρης Κουρτίδου Βάσω TOYOTA YARIS A/5      
29 30 Α.Ο.Λ.Α.Πύργου Πανούτσος Θεόδωρος Πανούτσος Παναγιώτης TOYOTA YARIS A/5      
30 31 Α.Λ.Α.Λαμίας Τσάκαλος Δημήτρης Σεβαστόπουλος Ευάγγελος TOYOTA YARIS A/5      
31 32   Γλαντζής Πέτρος Γεωργοκώστας Δημήτρης CITROEN AX GTI EE/9      
32 33   Καλύβας Λάζαρος Ψαρράκου Φωτεινή TOYOTA STARLET 3/D1      
33 34   Ξεφτέρης Ευάγγελος Ματάκιας Ιωάννης OPEL KADETT RALLY 1/B2      

Κατηγορία από 1400cc έως 1600cc
34 35 Α.Λ.Α.Λαμίας Κούγιας Βασίλης Γρηγορόπουλος Ανδρέας PEUGEOT 206 XS A/6      
35 36   Νικολάου Κων/νος Παπαγεωργίου Βασιλική TOYOTA COROLLA AE111 ΕA/6      
36 37   Χατζόπουλος Χρήστος Τριαντόπουλος Παναγιώτης TOYOTA COROLLA AE 86 ΕΕ/10      
37 38   Κωτσόπουλος Αντώνης Κόλλιας Γιάννης CITROEN SAXO VTS A/6      
38 39   Πόλιτο Βασίλης Τσιφάκη Ασια DATSUN 510 SSS 2/C2      
39 40 Σ.Β.Ο.Α Γιοβάς Αντώνης Γρηγοριάδης Κώστας AUDI 80 GT 2/C2      
40 41   Χωριανόπουλος Γεώργιος Φωτεινόπουλος Παναγιώτης AUDI 80 GT 2/C2      

Κατηγορία από 1600cc έως 2000cc
41 42   Βουτσάς Θεόδωρος Κεφαλλονίτης Νίκος VW FOLF E/11      
42 43   Οικονόμου Χρήστος   FORD ESCORT MK1  2/C3      
43 44   Σταφυλοπάτης Μάριος   FORD ESCORT RS 1600 2/C3      
44 45   Δάρας Χρήστος Καραμουσαλής Θοδωρής BMW 2002 1/B4      
45 46   Καροτσιέρης Ανδρέας Κατάρας Παναγιώτης FORD ESCORT MK1 RS 2/C3      
46 47   Καρέλλης Χρισόστομος Καρέλλης Κων/νος FORD ESCORT MK1 RS 2/C3      

Κατηγορία πάνω από 2000cc
47 48 Α.Ο.Λ.Α.Πύργου Λαινόπουλος Στέλιος Πισιμανής Γιώργος SUBARU IMPREZA GT Α/8      
48 49   Μανδρούκας Ελευθέριος Τσάδαρης Νίκος PORSCHE CARRERA RSR 3/D4