Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

Sprint Ελάτειας.

Περισσότερα
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2009 από HUNTER
Sprint Ελάτειας. δημιουργήθηκε από HUNTER
Αυτην την Κυριακη,στην γνωστη Ακροπολικη Ελάτεια.

Πόσοι ψηνεστε να κατεβουμε;Απο Σαββατο;Εγω ειμαι \"μεσα\" πάντως,για αφθονο χωμα και θεαμα.
Να και τι ψαρεψα απο το φορουμ του χωματινου

\xwmatinos\ έγραψε: Υπέροχη διαδρομή, προσφέρεται σχεδόν ολόκληρη για παρακολούθηση. Εως το 10o χλμ. είναι ανηφορική και θυμίζει \"Pikes Peak\". Το σημείο μας (δυο κοντινα, 100 μετρων διαφορά) ειναι σημειωμενα στον ...χαρτη. Ειδικά στο πρώτο σημείο, η ορατότητα εκτος την αμεσοτητα της φουρκετας ειναι περιπου ...2,5 χλμ.


Ενδιάμεση διαδρομή* έχει μόνο για τα πρώτα χιλιόμετρα, ποια χιλιόμετρα, για τα πρώτα μέτρα.

*Στην έξοδο της Ελάτειας προς Αταλάντη, 900 μ. μετά τα βενζινάδικα AVIN και ΕΚΟ, στρίβετε αριστερά στο χωματόδρομο, όπου υπάρχει μικρό πέτρινο εικονοστάσι. Στα 600 μ., στη διασταύρωση στρίβετε δεξιά στο γεφυράκι. Στα 500 μ., στη διακλάδωση ακολουθείτε δεξιά την πορεία της παλαιάς μπλε πινακίδας και σε 400 μ. στο \"Τ\" στρίβετε δεξιά, για να φτάσετε μετά από 200 μ. σχεδόν στην αφετηρία της ε.δ.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2010 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
Και μεις θα μαστε 4 η 5! Από Σάββατο τελικά! Αύριο πέφτουν τα τηλέφωνα και το κανονίζουμε!!!

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img
Last edit: 16 Χρόνια 2 Μήνες πριν by rallycards.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2011 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
Πολύ πιθανο να εχω μαζι και τον Σακινεν.

Για ξενοδοχειο που θα ψαξουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2012 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
Περιοχή Αμφίκλειας.

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2020 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
Στο πρώτο σκέλος του σπριντ υπήρξε καθυστέρηση 40 λεπτών λόγω εξόδου του Κατσίμη με Evo. 11 η ώρα και ακόμα τρέχει το πρώτο σκέλος!
Last edit: 16 Χρόνια 2 Μήνες πριν by glf.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2029 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
Μετα απο μερικούς μηνες απραξιας,χορτασαμε περασματα στην Ελάτεια χτες.Ο καιρος καλός,η παρεα γνωστη για το χαβαλέ,τα περασματα αφθονα,η ειδική πολύ γρηγορη,και τα κρουασαν ατελειωτα :laugh:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Pneusport
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2031 από Pneusport
Απαντήθηκε από Pneusport στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
Σαν \"R40 Αγώνες Ράλι Βορ. Ελλάδος\" κρίνεστε για την απουσία εκπροσώπου - κάλυψης κλπ του αγώνα της Ξάνθης ειδικά όταν για την Ελάτεια η αναφορά είναι εκτενής. Και μιλάμε για την \"σέντρα\" των αγώνων ΒΕ και επιπλέον την παρουσία πρωτοεμφανιζόμενων. Οι Νιώρες κλπ δεν χρειάζονται έξτρα προβολή. Στους νέους όμως είναι απαραίτητη. Φάουλ λοιπών από την ομάδα που είμαι σίγουρος ότι θα κοιτάξει το θέμα εν\' όψη της συνέχειας.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2032 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
R40 είμαστε όλοι. οδηγοί και θεατές είμαστε το... \"team\".
αναφορές και κάλυψη μπορεί να κάνει όποιος βρέθηκε στον αγώνα και ήδη είδαμε και τα πρώτα video και ελπίζω να συνεχίσουν όλοι να περνάνε βιντεάκια στο Youtube.
είμαστε ένα μεγάλο blog και όλοι μπορούν να συμμετέχουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Pneusport
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2035 από Pneusport
Απαντήθηκε από Pneusport στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
Σωστά. R40 είμαστε όλοι. Η παρατήρησή μου αφορά στο \"δημοσιογραφικό\" κομμάτι και ειδικά στους νέους.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #2036 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:Sprint Ελάτειας.
Για να μην παρεξηγούμαστε! Δεν είμαστε (ακόμα) επαγγελματικό website, για να υπάρξει \"δημοσιογραφικό\" κομμάτι! Δεν υπάρχει δημοσιογράφος στο website!!! Δεν κάνουμε αυτό το πράγμα για να ζήσουμε! Ένα ερασιτεχνικό ενημερωτικό site είμαστε! Εάν ήμασταν επαγγελματίες τότε φυσικά και θα είχαμε ευθύνη που δεν ήρθε κανείς μας στην Ξάνθη, με τον τίτλο που έχουμε στη σελίδα μας!
Τώρα αν κάποιος πιστεύει ότι αυτό που κάνουμε (όποιο κι αν είναι αυτό), το κάνουμε σχετικά καλά, εδώ είμαστε!!! ακόμα και να αναλάβουμε ακόμα περισσότερες ευθύνες αν θέλει! Προς το παρόν αυτό μπορούμε να κάνουμε και μάλιστα με πολύ μεγάλη επιβάρυνση της τσέπης μας! Απλά το κάνουμε γιατί γουστάρουμε!

Εγώ προσωπικά αν πρέπει να κάνω έξοδα για να δω έναν αγώνα μεταξύ αγώνα με 85 συμμετοχές στο Κύπελλο Χώματος και 15 συμμετοχές σε άσφαλτο (φιλικό κιόλας) προτίμησα το πρώτο γιατί μου αρέσει περισσότερο το χώμα και είχε πάρα πολλές συμμετοχές! Αυτά σαν θεατής! :)

Αν κάποιος υπάρχει που να έκανε το αντίθετο και θέλει να γράψει για τον αγώνα της Ξάνθης ή οποιονδήποτε άλλο, το βήμα του R40 εδώ είναι!

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img
Last edit: 16 Χρόνια 2 Μήνες πριν by rallycards.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.330 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ