Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης

Περισσότερα
18 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #759 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
με ψιλόβροχο πήραμε την εκκίνηση και με... τυχαία σειρά προσέλευσης των αγωνιστικών στη ράμπα. πάντως πήγε καλύτερα από ότι περίμενα μιας και η βροχή είχε ξεκινήσει από τον τεχνικό έλεγχο. μια σταματούσε μια ξανάρχιζε....

50 αυτοκίνητα πήραν το go και αύριο οι προβλέψεις λένε για καθαρό ουρανό το πρωι και βροχή το μεσημέρι που λογικά θα έχουμε τελειώσει. λογικά θα δούμε χρονάρες αύριο... παλιότερα είχε περισσότερη ζέστη και γλιστρούσε η άσφαλτος. τώρα η θερμοκρασία θα είναι ιδανική.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #760 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
επιστρέψαμε από το Βελβενδό που ο καιρός μας έκανε τη χάρη και τρέξαμε με ήλιο και λίγα σύννεφα αμέσως μόλις τελείωσε και το δεύτερο σκέλος!

ο Παπαχριστόπουλος με το Golf kitkar τρέλανε τα χρονόμετρα κάνοντας χρόνο ημέρας με διαφορά από τον πολύ καλό και σήμερα Καλούδη. Τρίτος χρόνος από τον Στρατέλη και μετά πρώτος στα δίλιτρα ο Χριστόφος με φοβερό χρόνο στο δεύτερο σκέλος. \"John-John\" και Κωνσταντινίδης είναι η τριάδα από τα δίλιτρα.

στα 1600 Μπουμπόπουλος πρώτος, Γκάλφας δεύτερος και Παπαδόπουλος τρίτος. Ξενοκώστας δεν ήρθε, Χριστοφορίδης εγκατέλειψε από σαζμάν, Αλεξανδρόπουλος 4ος με προβλήματα και αυτός.

στα 1400 Πάζης 1ος, Μαυρίδης δεύτερος και Ζάρρας με MG τρίτος! και Μπίστας 4ος.

Οι άτυχοι της ημέρας είναι ο Γορίστας με ελαφριά έξοδο και ο τοπικός Ζιάμπας που εγκατέλειψε στην αρχή του 2ου σκέλους τη στιγμή που είχε 3ο χρόνο γενικής στο πρώτο !

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #761 από poseidon
Απαντήθηκε από poseidon στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
Συγχαρητηρια σε ολους,ο αγωνας πραγματικα πολυ καλος το ιδιο και η οργανωση.Το γκολφ πηγαινε τεζα και θα γινει η φαντασιωση μας για λιγες νυχτες!Γενικα το επιπεδο των συμμετοχων ηταν πολυ καλο,γρηγοροι οδηγοι και καλοφτιαγμενα αυτοκινητα.Και τα 8 Γιαννιωτικα πληρωματα που ελαβαν μερος εμειναν υπερ- ευχαριστημενα οποτε θα ξαναρθουμε! Πολυ λιγες εγκαταληψεις σχετικα με τον αριθμο συμμετοχων!!. Δυστηχως μεσα στους 2-3 γκαντεμηδες ειμουν κ εγω αλλα ολα οκ.Ετσι ειναι οι αγωνες. Αντε και του χρονου να μαστε καλα!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #762 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
Να μαι και γω! Μετά από ένα πολύ όμορφο ΠΣΚ, φιλοξενούμενος του glf, έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις από την Κοζάνη και τον Βελβεντό.

Λοιπόν, εντυπωσιακός ο Παπαχριστόπουλος με το εκπληκτικό, εκρηκτικό, (μπορώ να πω και άλλα), ex - A. McRae, VW Golf MkIII KC!!! Καλύτερος χρόνος ημέρας, ρεκόρ ειδικής, αν δεν κάνω λάθος, εντυπωσιακός παντού!
Και πάλι πολύ καλός ο Καλούδης αν και με πολλά προβλήματα!!!
Στα δίλιτρα, ο \"Χριστόφορος\" και πάλι στα πολύ υψηλά στάνταρ που μας έχει συνηθίσει!
Τα ίδια και ο Πάζης! Στα 1600 ο Μπουμπόπουλος είχε δυνατή μάχη με τον glf μας και τελικά επικράτησε για σχεδόν 2 δεύτερα.

Πολύ καλοί χρόνοι από πολλά πληρώματα και οι περισσότεροι έμειναν ευχαριστημένοι από τον αγώνα. Μόνο κάποιες γκρίνιες ακούστηκαν για το μήκος της ειδικής (πολύ μικρό) και για κάποια εν μέρει ανοργανωσιά στην εκκίνηση της ειδικής με κάποια πληρώματα να παίρνουν go στα βιαστικά......!

Οι περισσότεροι πάντως το ευχαριστήθηκαν πολύ και συγχαρητήρια στην οργάνωση για την όλη κατάσταση! Να μην είχαμε και τη βροχή το Σάββατο θα ήταν τέλεια!!!!

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #763 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
racer έγραψε:

Εφόσον όλα πάνε καλά, θα στείλω το incar στον glf.


Τώρα άμα πω ότι αυτό το πράμα θέλω πολύ να το δώ, μάλλον περιττό πρέπει να ναι! :) :) :)

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #764 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
poseidon έγραψε:

Πολυ λιγες εγκαταληψεις σχετικα με τον αριθμο συμμετοχων!!. Δυστηχως μεσα στους 2-3 γκαντεμηδες ειμουν κ εγω αλλα ολα οκ.


Ναι αυτό ήταν το πολύ ευχάριστο για μένα του αγώνα ! Σε 50 αυτοκίνητα που πήραν το go είχαμε 45 στον τερματισμό !

Τα Γιάννενα και πέρυσι είχαν έρθει και πέρασαν καλά. Αλλά φέτος κατεβήκατε ορεξάτοι :)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #765 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
rallycards έγραψε:

Μόνο κάποιες γκρίνιες ακούστηκαν για το μήκος της ειδικής (πολύ μικρό) και για κάποια εν μέρει ανοργανωσιά στην εκκίνηση της ειδικής με κάποια πληρώματα να παίρνουν go στα βιαστικά......!


Για να είμαστε σωστοί.. και εγώ πήγα καθυστερημένος στην εκκίνηση και όπως είδες πήρα go μετά από κάποια αυτοκίνητα που ήταν πίσω μου σε νούμερο. Δεθήκαμε σωστά και μόνο όταν είμασταν οκ πήγα στην αφετηρία. Εκτός από τον Στρατέλη άκουσες και από άλλον κάτι για την αφετηρία ?
Ο Στρατέλης αν κατάλαβα καλά από την συνέντευξη, λέει ότι ενώ πήγε στην αφετηρία, τους είπαν ότι θα φύγουν σε λίγο για να πάρουν αναφορά από τον πλοηγό και ξαφνικά του δίνουν καρνέ και του λένε go ενώ δεν ήταν έτοιμος και δεμένος ο συνοδηγός του.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #766 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
glf έγραψε:

rallycards έγραψε:

Μόνο κάποιες γκρίνιες ακούστηκαν για το μήκος της ειδικής (πολύ μικρό) και για κάποια εν μέρει ανοργανωσιά στην εκκίνηση της ειδικής με κάποια πληρώματα να παίρνουν go στα βιαστικά......!


Για να είμαστε σωστοί.. και εγώ πήγα καθυστερημένος στην εκκίνηση και όπως είδες πήρα go μετά από κάποια αυτοκίνητα που ήταν πίσω μου σε νούμερο. Δεθήκαμε σωστά και μόνο όταν είμασταν οκ πήγα στην αφετηρία. Εκτός από τον Στρατέλη άκουσες και από άλλον κάτι για την αφετηρία ?
Ο Στρατέλης αν κατάλαβα καλά από την συνέντευξη, λέει ότι ενώ πήγε στην αφετηρία, τους είπαν ότι θα φύγουν σε λίγο για να πάρουν αναφορά από τον πλοηγό και ξαφνικά του δίνουν καρνέ και του λένε go ενώ δεν ήταν έτοιμος και δεμένος ο συνοδηγός του.


Aυτόν εννοούσα. Sorry αν καταλάβατε κάτι άλλο.

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #769 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
Και κάτι που μου άρεσε πολύ ήταν ότι είχαμε αρκετές συμμετοχές στα 1400 για πρώτη φορά φέτος!

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
18 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #770 από D.MAVRODIS
Απαντήθηκε από D.MAVRODIS στο θέμα Απ:10o Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης
poseidon έγραψε:

Συγχαρητηρια σε ολους,ο αγωνας πραγματικα πολυ καλος το ιδιο και η οργανωση.Το γκολφ πηγαινε τεζα και θα γινει η φαντασιωση μας για λιγες νυχτες!Γενικα το επιπεδο των συμμετοχων ηταν πολυ καλο,γρηγοροι οδηγοι και καλοφτιαγμενα αυτοκινητα.Και τα 8 Γιαννιωτικα πληρωματα που ελαβαν μερος εμειναν υπερ- ευχαριστημενα οποτε θα ξαναρθουμε! Πολυ λιγες εγκαταληψεις σχετικα με τον αριθμο συμμετοχων!!. Δυστηχως μεσα στους 2-3 γκαντεμηδες ειμουν κ εγω αλλα ολα οκ.Ετσι ειναι οι αγωνες. Αντε και του χρονου να μαστε καλα!


Παντως εκεί που σας είδα περάσατε πιο δυνατά απο όλους;)

ήταν λίγο μαλακό το εβο η μου φάνηκε? γιατί έπερνε μεγάλες κλίσεις το αμάξι...

συγχαρητήρεια σε όλους!!!
γενικά ο συναγωνισμός ήταν ανεβασμένοςB)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.364 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ