r40banner_08.jpg

31ο Ράλι Σπριντ Αγρινίου

  • Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 22 Μαϊος 2009 22:53
  • Γράφτηκε από τον/την Πασχάλης Αγγελόπουλος
agrinio_afisa.jpg Οι Δασκαλόπουλος - Τσιούκας με το Mitsubishi Lancer Evo IX ήταν ο συνδυασμός της ημέρας στον αγώνα που διοργάνωσε η Α.Λ.Α.Μ. Αγρινίου κερδίζοντας με άνεση την κατηγορία άνω των 2000 κε. Στα δίλιτρα νικητές ήταν οι Κουτσοκώστας - Γαλάνης με Peugeot 306 ενώ στα 1600 που ήταν και η πιο ανταγωνιστική κατηγορία νικητής ήταν ο Παπαχρήστος που επικράτησε του Τσιούρη με διαφορά ασφαλείας.
Στα 1400 νικητές με άνεση ήταν οι Καλογήρας - Βασιλείου με Peugeot 106.

Πρόσκληση


agrinio_afisa.jpg Η Α.Λ.Α.Μ. Αγρινίου διοργανώνει στην περιοχή δήμου Κατουνας το 31ο ράλι σπριντ που μετρά στο έπαθλο κεντρικής Ελλάδος. Ο αγώνας έχει επονομαστεί ράλι σπριντ "Δημήτρης Μπενεκος" στη μνήμη του φίλου και συναθλητή μας που χάθηκε πρόσφατα και θα γίνει την Κυριακή 31 Μαΐου 2009 ώρα 10:00, ενώ ο τεχνικός έλεγχος θα γίνει το Σάββατο 30 Μαΐου 2009 και ώρα από 15:00-18:00 στο Ι.Κτεο "autovision" στο 8ο χιλιόμετρο Αγρινίου–Μεσολογγίου.

Η διαδρομή είναι ασφάλτινη, ανηφορική στην αρχή για 2.00 χλμ, επίπεδη μετά και λίγο κατηφορική στο τέλος. Είναι δε πολύ τεχνική, γνωστή από το Παπαστράτιο ράλι ως ε.δ. Παπαδάτου, γίνεται 2 φορές και είναι συνολικού μήκους 12.20 χλμ. Οι δηλώσεις συμμετοχής αρχίζουν από την Δευτέρα 18-5-2009 και λήγουν την Δευτέρα 25-5-2009 και ώρα 22:00. Η λέσχη στην προσπάθεια να συνεισφέρει όσο μπορεί στα έξοδα των πληρωμάτων θα δώσει πριμ εκκίνησης 50 ευρώ.

Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής θα απευθυνθείτε στα τηλέφωνα:
- Γραφεία Α.Λ.Α.Μ.Αγρινίου: Αναστασιάδη 2, τηλ. 26410-29770 ή 26410-29278 - Fax 26410-55320.
- Γεώργιος Σκανδαλος: κινητό 6972-914141

Η απονομή των επάθλων θα γίνει μία ώρα μετά το τέλος του αγώνα στη πίστα kart Λεπενους.

-

doc Κατεβάστε τη δήλωση συμμετοχής


Συμμετοχές


Α/Α

Α/Σ

             ΟΔΗΓΟΣ 

         ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ

ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

ΚΛΑΣΗ

   

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   1400

     

1

1

ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΞΟΥΡΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Touota Yaris

Α5

2

2

ΜΠΑΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  

ΜΠΑΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Peugeot 106

Α5

3

3

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΣΑΝΙΔΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Nissan Micra

Α/5

4

4

ΚΑΛΟΓΗΡΑΣ ΜΑΚΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ

Peugeot 106 Rally

ΑΕ/9

5

5

ΛΑΖΑΡΟΥ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΚΑΡΑΠΕΤΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 

MG  Rover  25

Α/5

6

6

ΦΙΦΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ.

Peugeot 106 Rally

ΑΕ/9

7

7

ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ ΣΠΗΛΙΟΣ

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΡΩΔΗΣ

Peugeot 106 Rally

Α/5

8

8

ΚΟΝΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

 

Touota Yaris

Α/5

9

9

ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Γ.

ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ ΓΑΛΑΝΟΣ

Suzuki Swift

Ε/9

10

10

ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓ.

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

Peugeot 106 Rally

Α/5

11

11

ΧΑΙΔΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΤΣΙΟΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Peugeot 106

ΑΕ/9

12

12

ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΜΟΥΛΑΡΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

Skoda Fabia

Α/5

13

14

ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΤΣΑΓΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Zastava  yugo

Ε/9

           
   

  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  1600

     

1

15

ΤΣΙΟΥΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΑΠΠΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

Peugeot 106 Rally

Α/6

2

16

ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΤΟΛΗΣ

Citroen Saxo Vts

Α/6

3

17

ΔΡΙΒΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

ΝΙΑΒΗΣ ΝΙΚΟΣ

Peugeot  106 1600

Α/6

4

18

ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Junior

ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Citroen Saxo Vts

Α/6

5

19

ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΡΕΝΟΣ

 

Peugeot 106 Rally

Α/6

6

20

ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Citroen Saxo Vts

Α/6

7

21

ΚΑΜΠΟΣΙΩΡΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Citroen C2 1600

Α/6

8

22

ΑΡΕΘΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 

ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Peugeot 106 Rally

Α/6

9

23

ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓ.

ΣΟΥΒΑΛΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛ.

Peugeot 205

Ε/10

10

24

ΣΙΔΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤ.

Corolla AE 111

Ε/10

11

25

ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΣΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Opel Corsa 16v

Α/6

12

26

ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΣΑΤΡΑΖΕΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Toyota Starlet

Ε/10

13

27

ΖΗΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΔΡΑΓΑΤΗΣ ΝΙΚΟΣ

Toyota Corolla

Ε/10

14

28

ΤΑΣΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

Nissan Note

Ν/2

           
           
   

  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         2000

     

1

29

ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΑΣΙΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛ.

Renault Williams

ΕΑ/11

2

30

ΤΖΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤ.

Ford Escort  RS

Ε/11

3

31

ΧΑΝΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΡΗΣ.

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Opel Astra

ΕΑ/11

4

32

ΚΟΥΤΣΟΚΩΣΤΑΣ ΗΛΙΑΣ

ΓΑΛΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

Peugeot 306 

Α/7

5

33

ΚΑΛΟΥΔΗΣ  ΝΙΚΟΣ

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΚΗΣ

Renault Williams

ΕΑ/11

6

34

ΣΙΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 

ΦΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

Renault Williams

Ε/11

7

35

ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ.

Ford Escort  RS

Ε/11

8

36

ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ ΜΑΚΗΣ 

ΣΙΑΦΑΚΑΣ ΝΙΚΟΣ

Ford Escort  RS

Ε/11

           
           
   

     ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2000+

     

1

37

ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣ.

ΤΣΙΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Mitsubishi Evo ΙΧ

Ν/4

2

38

ΣΤΑΦΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΝΑ

Mitsubishi Evo ΙΧ

Ν/4

3

39

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ

ΤΣΙΑΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Mitsubishi Evo VI

Α/8

4

40

ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΣΤΑΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Ford Escort  Cos

Ε/12

5

41

ΝΙΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 

ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΒΜW  M3

Ε/12

6

42

ΒΑΛΟΥΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 

ΒΑΛΟΥΡΔΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Subaru Ibreza 555

Α/8

7

43

ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ ΒΛΑΣΗΣ

ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

Mitsubishi Evo VI

Α/8

8

44

ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

Mitsubishi Evo VIΙΙ

Α/8



Αποτελέσματα


α/α No ΟΔΗΓΟΣ / ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ Αυτοκίνητο O/K Α Σκέλος Β Σκέλος ΠΟΙΝΕΣ ΣΥΝΟΛΟ
ΚΛΑΣΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ: εως 1400cc
1 4 ΚΑΛΟΓΗΡΑΣ ΜΑΚΗΣ - ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ PEUGEOT 106 RALLYE EA/9 05:43,1 05:37,8 0:00 11:20,82
2 6 ΦΙΦΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ PEUGEOT 106 RALLYE EA/9 05:58,3 05:55,5 0:00 11:53,83
3 5 ΕΛΕΤΑ SPORT ΛΑΖΑΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΚΑΡΑΠΕΤΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ MG ROVER ZR Α/5 05:53,5 06:08,0 0:00 12:01,48
4 10 ΑΛΜΑ Αιγίου ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝ. - ΣΠΥΡΟΠΟYΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ PEUGEOT 106 RALLYE EA/9 06:04,6 06:08,1 0:00 12:12,66
5 1 ΑΛΑΜ Αγρ. ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ - ΞΟΥΡΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ TOYOTA YARIS 1,3 Α/5 06:16,1 06:10,6 0:00 12:26,74
6 14 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΤΣΑΓΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ZASTAVA YUGO EA/9 06:20,9 06:16,6 0:00 12:37,53
7 3 ΑΛΑΜ Αγρ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - ΣΑΝΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ NISSAN MICRA 1,4 Α/5 06:24,1 06:16,2 0:00 12:40,29
8 12 ΑΛΑΜ Αγρ. ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΜΟΥΛΑΡΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ SKODA FABIA A/5 06:23,0 06:22,3 0:00 12:45,37
9 7 ΑΛΜΑ Αιγίου. ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ ΣΠΗΛΙΟΣ - ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΡΩΔΗΣ PEUGEOT 106 RALLYE EA/9 06:06,6 05:59,9 2:20 14:26,45
                 
ΚΛΑΣΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ: 1400-1600cc
1 16 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΤΟΛΗΣ CITROEN SAXO VTS A/6 05:16,0 05:17,0 0:00 10:33,02
2 15 ΕΛΕΤΑ SPORT ΤΣΙΟΥΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΠΑΠΠΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ PEUGEOT 106 S16 A/6 05:26,6 05:21,8 0:00 10:48,37
3 17 ΑΛΑΜ Αγρ. ΔΡΙΒΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ - ΝΙΑΒΗΣ ΝΙΚΟΣ PEUGEOT 106 S16 A/6 05:29,6 05:26,6 0:00 10:56,25
4 21 ΑΛΑΜ Αγρ. ΚΑΜΠΟΣΙΩΡΑΣ ΝΙΚΟΣ - ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ CITROEN C2 1600 A/6 05:34,0 05:26,9 0:00 11:00,88
5 22 ΑΟΠ ΑΡΕΘΑΣ ΣΠΥΡΟΣ - ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ PEUGEOT 106 S16 A/6 05:46,0 05:46,9 0:00 11:32,93
6 18 ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ JUNIOR - ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ CITROEN SAXO VTS 1,6 A/6 06:08,5 05:59,0 0:00 12:07,53
7 25 ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΠΑΣΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ OPEL CORSA 16V A/6 05:43,8 05:46,1 1:00 12:29,92
8 27 ΕΛΕΤΑ SPORT ΖΗΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΔΡΑΓΑΤΗΣ ΝΙΚΟΣ COROLLA 1600 E/10 06:25,4 06:21,4 0:00 12:46,78
9 24 ΑΛΑΜ Αγρ. ΣΙΔΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ COROLLA AE111 A/6 06:40,5 06:27,1 0:00 13:07,62
10 26 ΤΑΣIΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΣΑΤΡΑΖΕΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ TOYOTA STARLET E/10 06:42,9 06:54,0 0:00 13:36,96
                 
ΚΛΑΣΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ: 1600-2000cc
1 32 ΚΟΥΤΣΟΚΩΣΤΑΣ ΗΛΙΑΣ - ΓΑΛΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ PEUGEOT 306 Α/7 05:34,1 05:31,6 0:00 11:05,67
2 34 ΣΙΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ - ΦAΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ RENAULT CLIO WILLIAMS EA/11 05:40,3 05:35,7 0:00 11:16,07
3 33 ΦΙΛΜΠΑ ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΚΗΣ  RENAULT CLIO WILLIAMS EA/11 05:51,2 05:39,1 0:00 11:30,30
4 31 ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ - ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ OPEL ASTRA EA/11 06:02,0 05:59,7 0:00 12:01,73
5 35 ΑΛΑΜ Αγριν. ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ - ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ. FORD ESCORT RS ΕE/11 06:22,8 05:53,8 0:00 12:16,67
6 30 ΑΟΠ ΤΖΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ - ΤΖΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ FORD ESCORT RS ΕE/11 33:57,9 05:46,2 0:00 39:44,13
                 
ΚΛΑΣΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ: από 2000cc+
1 37 ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΤΣΙΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ MITSUBISHI LANCER evo IX N/4 05:10,0 05:07,5 0:00 10:17,52
2 42 ΑΛΑΝ ΒΑΛΟΥΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ - ΒΑΛΟΥΡΔΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ SUBARU IMPREZA 555 A/8 05:31,4 05:27,2 0:00 10:58,56
3 40 ΑΛΑΜ Αγριν. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΣΤΑΪΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ FORD ESCORT Cosworth ΕΕ/12 05:43,2 05:34,7 0:00 11:17,99
4 44 ΑΛΑΜ Αγριν. ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ MITSUBISHI LANCER evo ΙΙΧ A/8 05:38,7 05:41,1 0:00 11:19,83
5 39 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ - ΤΣΙΑΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ MITSUBISHI LANCER evo VI A/8 05:11,9 05:09,1 1:00 11:20,98
6 38 ΣΤΑΦΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΝΑ MITSUBISHI LANCER evo IX N/4 05:50,6 05:35,4 0:00 11:25,96
7 41 ΑΛΑΝΝΙΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ - ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ BMW M3 ΕE/12 05:54,7 05:44,9 0:00 11:39,63