r40banner_06.jpg

13η Δεξιοτεχνία αυτοκινήτων ΟΦΑΚ

  • Δημοσιεύθηκε: Τετάρτη, 06 Μαΐου 2009 00:00
  • Από: Νίκος Γκάλφας
 Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η 13η Δεξιοτεχνία Αυτοκινήτων που διοργάνωσε ο τοπικός Όμιλος Φίλων Αυτοκινήτου (Ο.Φ.Α.Κ.) στο κέντρο του Καμπάνη υπό την αιγίδα του Δήμου Γαλλικού. Όπως κάθε χρόνο οι συμμετοχές ήταν αρκετές λαμβάνοντας μέρος 31 οδηγοί, οι οποίοι αγωνίστηκαν σε τρεις κατηγορίες επιβατικών αυτοκινήτων και μια φορτηγών. Από τους συμμετέχοντες εγκατέλειψαν συνολικά 3 , λόγω μηχανικής βλάβης κατά τη διάρκεια του β’ σκέλους. Οι συμμετέχοντες οδηγοί ήταν από Θεσ/νικη (15), Καμπάνη (7), Αλεξανδρούπολη (4), Καβάλα(2), Κομοτηνή, Κοζάνη και Δράμα.

Περιγραφή









Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε για 13η συνεχόμενη χρονιά η Δεξιοτεχνία Αυτοκινήτων που διοργάνωσε ο τοπικός Όμιλος Φίλων Αυτοκινήτου (Ο.Φ.Α.Κ.) στο κέντρο του Καμπάνη υπό την αιγίδα του Δήμου Γαλλικού.

Η δεξιοτεχνία του Ομίλου υπολογίζεται βαθμολογικά στο Κύπελλο δεξιοτεχνιών αυτοκινήτου Β. Ελλάδος. Η διοργάνωση της θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ασφαλής διατηρώντας υψηλό το επίπεδο του συναγωνισμού, προσελκύοντας πολλούς οδηγούς αγώνων και γενικότερα ανθρώπους που είναι λάτρεις του μηχανοκίνητου αθλητισμού.

Όπως κάθε χρόνο οι συμμετοχές ήταν αρκετές λαμβάνοντας μέρος 31 οδηγοί, οι οποίοι αγωνίστηκαν σε τρεις κατηγορίες επιβατικών αυτοκινήτων και μια φορτηγών.
Από τους συμμετέχοντες εγκατέλειψαν συνολικά 3 , λόγω μηχανικής βλάβης κατά τη διάρκεια του β’ σκέλους.

Οι συμμετέχοντες οδηγοί ήταν από Θεσ/νικη (15), Καμπάνη (7), Αλεξανδρούπολη (4), Καβάλα(2), Κομοτηνή, Κοζάνη και Δράμα.

Οι οδηγοί που διακρίθηκαν σε κάθε κατηγορία ήταν:

Κατηγορία Α
1. Καρατσομπαλίδης Δημήτριος (Καβάλα)
2. Παπαντωνίου Νικόλαος (Θεσ/νικη)
3. Ανδρονικίδης Χρήστος (Καμπάνη)

Κατηγορία Β
1. Οικονομίδης Κων/νος (Θεσ/νικη)
2. Καρτάλης Δημοσθένης (Θεσ/νικη)
3. Τσολακίδης Θεόδωρος (Αλεξανδρούπολη)

Κατηγορία Γ
1. Μαυροκέφαλος Σάββας (Αλεξανδρούπολη)
2. Καμζέλης Χαράλαμπος (Θεσ/νικη)
3. Τσιριγγάνος Θεόδωρος (Καβάλα)

Φορτηγάκια
1. Τόπτσης Γεώργιος (Θεσ/νικη)

Τοπικός Οδηγός
1. Ηλιάδης Μιχάλης (Καμπάνη)

Την δεξιοτεχνία τίμησαν με την παρουσία τους κάνοντας τις απονομές των επάθλων στους νικητές ο Δήμαρχος Γαλλικού κ. Γ. Θεοδωρίδης, ο Δήμαρχος Κιλκίς κ. Δ. Τερζίδης, ο Νομαρχιακός Σύμβουλος κ. Γ. Φραγγίδης και αντιπρόεδρος της Τ.Ε.Δ.Κ. κ. Σ. Μάλγαρης. 


Αποτελέσματα


Α/Α Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΗ ΧΡΟΝΟΣ
Α' ΕΠΙΒΑΤΙΚΑ
1 108 ΚΑΡΑΤΣΟΜΠΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  
PEUGEOT 106 ΟΦΑΔ ΚΑΒΑΛΑ 1:10:12
2 103 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ FIAT UNO ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:13:57
3 104 ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ PEUGEOT 106 RALLY  
ΟΦΑ ΚΑΜΠΑΝΗΣ 1:29:75
Β' ΕΠΙΒΑΤΙΚΑ
1 215 ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ FIAT PUNTO ΑΟΘ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:06,19
2 210 ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ OPEL KADETT ΣΟΑΑΒΕ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:12:83
3 204 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ OPEL KADETT ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 1:16:20
4 214 ΙΩΑΝΝΟΥ ΑΡΓΥΡΗΣ OPEL KADETT ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:25:96
5 206 ΚΟΝΤΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ OPEL KADETT ΑΟΘ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:33:23
6 201 ΙΑΜΠΕΡΙΑΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ OPEL KADETT ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:53:05
7 202 ΡΟΝΤΙΡΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ OPEL KADETT ΓΕΡΑΚΑΡΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 2:04:24
  213 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΣΜΑΣ OPEL KADETT ΓΕΡΑΚΑΡΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ -
Γ' ΕΠΙΒΑΤΙΚΑ
1 309 ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ OPEL ASCONA ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 1:05:01
2 312 ΚΑΜΖΕΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ OPEL ASCONA ΛΗΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:10:55
3 319 ΤΣΙΡΙΓΓΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ FORD SIERRA ΚΑΒΑΛΑ 1:11:62
4 313 ΖΑΧΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ OPEL MANTA ΟΦΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 1:12:35
5 315 ΤΣΙΝΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ BMW 316 ΟΦΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 1:14:31
6 310 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:14:87
7 301 ΤΣΙΤΣΙΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ BMW ΑΟΘ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:14:92
8 316 ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ BMW ΑΟΘ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:15:21
9 305 ΗΛΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ OPEL KADETT ΚΑΜΠΑΝΗΣ 1:15:63
10 308 ΜΑΡΟΥΦΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ OPEL ASCONA ΣΑΠΕΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 1:16:13
11 317 ΡΑΦΑΗΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ OPEL KADETT ΟΦΑ ΚΑΜΠΑΝΗΣ 1:16:68
12 314 ΣΑΛΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ OPEL MANTA ΟΦΑΔ ΔΡΑΜΑΣ 1:18:84
13 311 ΘΑΜΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ OPEL MANTA ΚΙΛΚΙΣ 1:19:03
14 303 ΣΑΡΒΑΝΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ OPEL ASCONA ΟΦΑΚ ΚΑΜΠΑΝΗΣ 1:22:55
15 318 ΒΑΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ PEUGEOT 306 ΟΦΑ ΚΑΜΠΑΝΗΣ 1:22:93
16 304 ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ OPEL ASCONA ΑΟΘ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:28:02
17 306 ΠΡΟΥΣΑΕΥΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ OPEL ASCONA ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:35:42
18 302 ΚΑΛΕΜΚΕΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ OPEL ASCONA ΟΦΑΚ ΚΙΛΚΙΣ 1:50:07
19 307 ΓΥΦΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ OPEL ASCONA ΚΟΖΑΝΗ 1:53:29
ΦΟΡΤΗΓΑΚΙΑ
1 401 ΤΟΠΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ OPEL RECORD ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 1:19:88