r40banner_03.jpg

40 συμμετοχές στο 1ο Ράλλυ Φωκίδας

  • Δημοσιεύθηκε: Δευτέρα, 07 Σεπτεμβρίου 2009 00:00
  • Από: Νίκος Γκάλφας
 Η ΠΑΛΜΑ με το Δήμο Γραβιάς συνδιοργανώνουν στις 12 και 13 Σεπτεμβρίου 2009 το 1ο Ράλλυ Φωκίδας. Ο αγώνας προσμετρά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ 2009 και στο Κύπελλο Ράλλυ Βορείου Ελλάδος. Οι ειδικές είναι γνωστές και είναι η Παύλιανη, η Αμφίκλεια και η Καλοσκοπή και είναι επαναλαμβανόμενες 2 φορές.
Στον αγώνα που αντικαθιστά το Ράλλυ ΔΕΘ δήλωσαν συμμετοχή 40 πληρώματα. 

Πρόσκληση


Η ΠΑΛΜΑ με το Δήμο Γραβιάς συνδιοργανώνουν στις 12 και 13 Σεπτεμβρίου 2009 το 1ο Ράλλυ Φωκίδας. Ο αγώνας προσμετρά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ 2009 και στο Κύπελλο Ράλλυ Βορείου Ελλάδος.

Ο αγώνας είναι ασφάλτινος με 3 ειδικές διαδρομές επαναλαμβανόμενες 2 φορές. Το μήκος των ειδικών διαδρομών είναι 102,86 χλμ. και το συνολικό μήκος του αγώνα είναι 201,81 χλμ.
Η έδρα του αγώνα θα είναι στη Γραβιά Φωκίδας και θα κινηθεί στην ευρύτερη περιοχή της Φωκίδας και της Φθιώτιδας.

Οι δηλώσεις συμμετοχής αρχίζουν τη Δευτέρα 17 Αυγούστου και λήγουν τη Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου και ώρα 22:00.
Η διανομή του Road Book θα αρχίσει την Πέμπτη 3 Σεπτεμβρίου.

Οι αναγνωρίσεις των ειδικών διαδρομών, ξεκινάνε τη Πέμπτη 3 Σεπτεμβρίου και λήγουν το Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου και ώρα 12:00, σύμφωνα με το Γενικό Κανονισμό Ραλλύ.
Ο Διοικητικός και Τεχνικός έλεγχος θα γίνει στη Γραβιά το Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου από 13:00 έως 18:00.
Η πανηγυρική εκκίνηση θα γίνει το Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου στις 20:00 στο χώρο μπροστά στο Χάνι της Γραβιάς.

Πληροφορίες – Δηλώσεις συμμετοχής στα τηλέφωνα 210 9920214, 6932312712 κ. Τάσος Αθανασίου fax: 210 9922089 e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συμμετοχές


Α/Α Νο                               ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ           ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΜ/ΚΛ
1 1 ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ - ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ VW GOLF IV KIT CAR A/7-K/C
2 2 ΒΩΒΟΣ ΑΡΗΣ - “EL-EM” MITSUBISHI EVO 9 N/4
3 3 ΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΧΕΙΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ MITSUBISHI EVO 9 N/4
4 4 ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ - ΤΣΙΟΥΚΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ MITSUBISHI EVO 9 N/4
5 5 ΟΦΑΑ TEAM    
    ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΑΚΗΣ - ΡΟΥΦΟΣ ΣΠΥΡΟΣ MITSUBISHI EVO 8 N/4
6 6 ΘΩΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ MITSUBISHI EVO 9 N/4
7 7 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ - ΑΧΤΙΔΑΣ ΜΑΝΟΣ MITSUBISHI EVO 9 N/4
8 8 ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ MITSUBISHI EVO 9 N/4
9 9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΠΑΛΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ MITSUBISHI EVO 9 N/4
10 10 ΓΕΡΟΔΗΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΚΟΤΣΙΛΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ HONDA CIVIC TYPE-R A/7
11 11 ΖΑΧΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ - ΖΑΧΟΣ ΣΠΥΡΟΣ RENAULT CLIO RAGNIOTTI A/7
12 12 ΖΑΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ CITROEN C2 R2 A/6-K/C
13 14 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΤΡΙΠΙΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ PEUGEOT 106 S16 A/6
14 15 ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΣΑΪΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ PEUGEOT 106 S16 A/6
15 16 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ    
    ΠΛΑΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΠΛΑΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ CITROEN C2 R2 A/6-K/C
16 17 Α.Ο.ΚΡΗΤΗΣ    
    ΠΕΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ - ΚΟΥΡΟΥΓΚΙΑΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ PEUGEOT 206 XS A/6-K/C
17 18 ΑΓΓΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ CITRΟEN SAXO  A/6-K/C
18 19 Α.Λ.Α.Λ. TEAM    
    ΠΑΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΓΚΥΡΛΑΓΚΙΤΣΗ ΜΑΡΙΑ TOYOTA YARIS  A/5
19 20 ΡΟ-ΝΙ - ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ FORD FIESTA ST A/7
20 21 ΑΟΠ TEAM    
    ΚΑΡΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΚΑΡΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ RENAULT CLIO RAGNIOTTI A/7
21 22 ΜΠΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΗΜΑΚΗΣ CITROEN C2 R2 A/6-K/C
22 23 ΓΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - ΑΜΑΡΑΝΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ PEUGEOT 106 S16 A/6
23 24 ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΙΩΣΗΦ - ΒΑΡΟΥΞΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ PEUGEOT 106 MAXI A/6-K/C
24 25 ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΡΑΪΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ CITROEN SAXO VTS A/6
25 26 ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ CITREN SAXO VTS A/6
26 27 ΧΑΛΑΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΞΕΝΙΑ NISSAN MICRA K12 N/2
27 28 ΠΑΤΣΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ RENAULT CLIO WILLIAMS EA/11
28 29 ΑΛΑΜΑΠ TEAM    
    ΚΑΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΝΤΟΥΦΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ CITROEN AX GTI EE/10
29 30 ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ - ΤΡΑΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ CITROEN AX GTI EE/10
30 31 ΔΟΥΦΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ CITROEN AX GTI EE/10
31 32 Α.Λ.Α.Λ.  TEAM    
    ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΒΟΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ TOYOTA YARIS A/5
32 33 Α.Λ.Α.Λ. TEAM    
    ΕΞΑΡΧΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ - ΚΟΤΡΩΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ TOYOTA YARIS  A/5
33 34 Α.Λ.Α.Λ. TEAM    
    ΓΑΛΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΖΗΚΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ PEUGEOT 106 RALLYE N/2
34 35 ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΚΑΜΠΕΡΗ ΕΛΕΝΗ SUZUKI SWIFT SPORT N/2
35 36 ΧΑΛΙΒΕΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ -  NISSAN NOTE N/2
36 37 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ - ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΠΥΡΟΣ CITROEN SAXO N/2
37 38 ΓΚΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ - ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ MERCEDES BENZ 190 E/12
38 39 Α.Λ.Α.Λ. TEAM    
    ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΜΑΣΙΑΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ TOYOTA COROLLA AE86 EE/10
39 40 ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΝΩΤΤΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ TOYOTA YARIS A/5
40 41 LANCIA CLUB HELLAS    
    ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΡΑΒΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ NISSAN MICRA K11 A/5

Ωράριο


 

0

 

 

ΓΡΑΒΙΑ-ΕΚΚΙΝΗΣΗ

 

 

 

 

 

  09.30

   

1

 

1

ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ

Αμφίκλεια  1

 

23.12

21.26

21.26

  25’

    3’

  09.55

  09.58

 

2

 

2

ΠΑΥΛΙΑΝΗ

Παύλιανη  1

 

 

11.45

26.93

50.05

  65’

    3’

  11.03

  11.06

3

 

 

3

ΚΑΛΟΣΚΟΠΗ

Καλοσκοπή  1

 

 

15.80

  9.55

21.00

  25’

    3’

  11.31

  11.34

 

 

 


3Β

 

 

 

 

 

SERVICE  in

SERVICE

SERVICE  out-ΑNA/ΣΗ  in

 

 

ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ out

 

 

 

50.37

 

 

9.96

67.70

 

 

25.76

118.07

 

 

 30’

 30’

 

 

 

 20’

 

 

  12.04

 


  12.34

 

 

  12.54

 

 

4

 

 

 

4

 

 

ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ

Αμφίκλεια  2

 

 

 

 

23.12

 

 

21.44

 

 

21.44

 

 

 25’

   3’

 

 

  13.19

  13.22

5

 

5

ΠΑΥΛΙΑΝΗ

Παύλιανη  2

 

 

11.45

26.93

50.05

  65’

    3’

  14.27

  14.30

6

 

6

ΚΑΛΟΣΚΟΠΗ

Καλοσκοπή  2

 

 

15.80

  9.55

21.00

  25’

    3’

  14.55

  14.58

 

 

 

 

 

 

SERVICE  in

SERVICE

 

 

 

50.37

 

 

   9.96

67.88

 

 

   25.76

118.25

 

 

 30’

 10’

 

 

  15.28

6B

 

 

 

6Γ

 

SERVICE  out

 

 

 

ΓΡΑΒΙΑ-ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ

 

 

ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΑ

 

 

 

 

 

 

 

100.74

 

 

 

 

0.33

 

 

135.91

 

 

 

 

0.33

 

 

236.65

    

 

 

  

  3’

 

 

42.56%

  15.38

 

 

 

  15.41