r40banner_06.jpg

37 συμμετοχές στο 14ο Σπριντ Κοζάνης

  • Δημοσιεύθηκε: Τρίτη, 05 Οκτωβρίου 2010 01:00
  • Από: Νίκος Γκάλφας
 Μια πολύ ενδιαφέρουσα λίστα με 37 συμμετοχές συγκέντρωσε η διοργάνωση του 14ου Ράλλυ Σπριντ Κοζάνης, που διοργανώνεται στις 9-10 Οκτωβρίου στο Βελβενδό Κοζάνης από το Σύλλογο Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Κοζάνης και το Δήμο Βελβενδού. Δεν είναι μόνο ο αριθμός αλλά και η ποιότητα οδηγών και αυτοκινήτων που θυμίζει επίπεδο... ράλλυ, δεδομένης και της γενικότερης κατάστασης. Εάν δεν υπήρχαν και ορισμένες απουσίες λόγω μηχανικών βλαβών σε προηγούμενους αγώνες θα είχαμε ένα μικρό.. θαύμα που βέβαια εξηγείται τόσο από το φιλόξενο Βελβενδό, από τις παροχές του διοργανωτή, όσο και από την τεχνική ειδική διαδρομή των 12 χλμ που είναι ίδια με πέρυσι.

Ο τεχνικός έλεγχος των αγωνιστικών αυτοκινήτων θα γίνει το Σάββατο 9 Οκτωβρίου στην Κεντρική Πλατεία του Βελβενδού, από τις 16:00μμ – 19:00μμ. Η εκκίνηση του αγώνα θα γίνει το πρωί της Κυριακής 10 Οκτωβρίου στις 10:30πμ, στην αφετηρία της ειδικής διαδρομής στο Μετόχι Βελβενδού. Το δεύτερο σκέλος θα πραγματοποιηθεί στις 13:30 και αφού πρώτα τα αυτοκίνητα επιστρέψουν με ανάποδη φορά στην αφετηρία.
Η απονομή θα γίνει στο Μετόχι στις 16:00 και θα ακολουθήσει γεύμα στο Εστιατόριο «Μετόχι» που βρίσκεται στο χώρο απονομής.

Οι θεατές θα πρέπει να γνωρίζουν ότι ο δρόμος θα κλείσει την Κυριακή 10 Οκτωβρίου στις 9:00πμ, μιάμιση ώρα πριν ξεκινήσει ο αγώνας και θα ανοίξει αφού τελειώσει και το δεύτερο σκέλος. Κλειστή θα είναι το πρωί της Κυριακής και η οδός δίπλα από το Στάδιο Βελβενδού όπου και γίνεται η εγκατάσταση των σέρβις των αγωνιστικών ομάδων την ώρα του αγώνα.

Από το Δήμο Βελβεντού γίνεται προσπάθεια προβολής της περιοχής, των μνημείων, του Λαογραφικού Μουσείου, των καταρραχτών του Σκεπασμένου, των ορεινών οικισμών και όλων των άλλων αξιοθέατων, που μπορούν να επισκεφτούν παράλληλα όσοι φτάσουν στο Βελβεντό για τον αγώνα.

 

ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

Α/Α Α/Σ TEAM ΟΝΟΜ/ΜΟ ΟΔΗΓΟΥ ΟΝΟΜ/ΜΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ Ο/Κ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΩΣ 1400 Κ.Ε.
1 1 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΒΡΑΧΑΤΗΣ ΣΑΚΗΣ ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ Α5 TOYOTA YARIS
2 2   ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΜΠΕΜΠΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Ε9 MINI 1275 GT Cooper
3 3 Λ.Α.ΝΑΟΥΣΑΣ ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΕΦΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Ε9 SUZUKI SWIFT
4 4 Σ.Μ.Α.ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΙΑΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ EA9 DAIHATSU CHARADE
5 5 Α.Λ.Α.ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΛΕΣΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΫΦΑΝΤΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΕΑ5 PEUGEOT 106 1300
6 6 Σ.Μ.Α.ΚΟΖΑΝΗΣ ΣΙΩΜΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΔΟΥΣΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α5 TOYOTA YARIS
7 7 Ο.Φ.Α.ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ ΒΑΪΤΖΙΔΗΣ ΒΑΪΟΣ ΚΑΝΑΒΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΑ9 PEUGEOT 106 1300
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1401 - 1600 Κ.Ε.
8 8 ΛΕ.Μ.Α.ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΣΑΝΙΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ Α6 PEUGEOT 106 S16
9 9   ΚΑΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ   Ε10 CITROEN AX
10 10 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΨΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Α6 SUZUKI SWIFT
11 11 Λ.Α.ΒΟΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ ΠΑΡΗΣ Α6 PEUGEOT 106 S16
12 12 Σ.Μ.Α.ΚΟΖΑΝΗΣ ΓΚΑΛΦΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΚΗΣ Α6 PEUGEOT 106 S16
13 14 AGLOPOULOS RALLY TEAM ΑΓΓΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΟΣ ΠΟΛΑΤΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α6 PEUGEOT 106 S16
14 15 Λ.Α.ΒΕΡΟΙΑΣ ΜΠΙΛΑΔΕΡΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΜΠΙΛΑΔΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΑ10 HONDA CIVIC
15 16 Λ.Α.ΝΑΟΥΣΣΑΣ ΓΙΑΝΝΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΡΑΛΛΗΣ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΕΕ10 HONDA CIVIC
16 17 Λ.Α.Μ.ΣΕΡΡΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α6 PEUGEOT 106 S16
17 18   ΣΑΡΡΗΣ ΒΙΚΤΩΡ ΜΠΑΛΩΤΗΣ ΔΙΑΝΕΛΟΣ Ν2 CITROEN SAXO VTS
18 19 Α.Λ.ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΒΑΚΡΑΤΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜΟΥΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΕΕ10 VW GOLF II
19 20 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΦΩΤΗΣ ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕE10 PEUGEOT 205
20 21 Λ.Α.ΒΟΛΟΥ ΤΣΙΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΑΣΤΑΡΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Α6 CITROEN SAXO VTS
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1601 - 2000 Κ.Ε.
21 22 Λ.Α.ΒΕΡΟΙΑΣ "ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ" ΤΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ EΕ11 VW GOLF II
22 23 Λ.Α.ΒΟΛΟΥ ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   Α7 RENAULT CLIO R3 MAXI
23 24 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΡΗΤΖΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ Α7 PEUGEOT 206 KC
24 25   ΓΕΡΟΔΗΜΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΤΣΙΛΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ Α7 HONDA CIVIC TYPE-R
25 26 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ Α7 HONDA CIVIC TYPE-R
26 27 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ε11 VW GOLF II
27 28 Λ.Α.ΒΟΛΟΥ ΜΠΑΛΝΤΟΥΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΕΕ11 FORD ESCORT RS2000
28 29 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΜΠΑΞΕΒΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩNHΣ ΡΕΤΖΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Α7 HONDA CIVIC TYPE-R
29 30   ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   Α7 SEAT IBIZA
30 31   ΜΟΣΧΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΕΕ11 PEUGEOT 205
31 32 Λ.Α.ΒΕΡΟΙΑΣ ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΚΑΚΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Α7 PEUGEOT 306
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2001 Κ.Ε. ΚΑΙ ΑΝΩ
32 33 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΤΟΨΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΤΣΟΤΣΟΣ ΚΩΣΤΑΣ Ν4 MITSUBISHI LANCER EVO 9
33 34 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ ΕE12 RENAULT 5 TURBO
34 35 Λ.Α.ΝΑΟΥΣΑΣ ΜΠΑΤΣΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΑΤΣΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΕ12 MITSUBISHI LANCER EVO 3
35 36   ΑΘΥΜΑΡΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΕΛΛΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΕΕ12 LANCIA DELTA INTEGRALLE
36 37 Α.Ο.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΤΣΑΜΠΑΖΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν4 MITSUBISHI LANCER EVO 10
37 38 Σ.Μ.Α.ΚΟΖΑΝΗΣ ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΕΑ12 BMW Ε30