r40banner_03.jpg

Πρωτάθλημα Ράλλυ με 26 συμμετοχές στο Ράλλυ Σπριντ Ελάτειας

  • Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 20 Σεπτεμβρίου 2012 17:56
  • Γράφτηκε από τον/την Νίκος Γκάλφας

Με 26 συμμετοχές για το Πρωτάθλημα και 22 πληρώματα που συμμετέχουν στο Ράλλυ Σπριντ θα διεξαχθεί το Ράλλυ Σπριντ Ελάτειας που διοργανώνει η Αγωνιστική Λέσχη Φίλων Αυτοκινήτου Λιβαδειάς στις 22-23 Σεπτεμβρίου 2012. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στην κλασική διαδρομή Ελάτεια - Ζέλι μήκους 11.65 χλμ. Για όσους ακολουθούν το Πρωτάθλημα Ράλλυ η ειδική θα διεξαχθεί 4 φορές ενώ για το Πρωτάθλημα Ιστορικών, Κύπελλο χωμάτινων σπριντ και έπαθλο κεντρικής Ελλάδας η ειδική θα διεξαχθεί 2 φορές.

Ο διοικητικός και τεχνικός έλεγχος θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου από 15.00 έως 18.00 στην κεντρική πλατεία Ελάτειας. H εκκίνηση του αγώνα θα δοθεί την Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου και ώρα 09.00 ενώ δρόμος θα κλείσει στις 08.00 και δεν θα ανοίξει στα ενδιάμεσα σκέλη.

ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ
1 1   Κύρκος Λάμπρος Πολυζώης Γιώργος MITSUBISHI LANCER EVO  9 Ν/4 Π    
2 2 Ι ΚΤΕΟ
Κόμβος Κηφισίας
Νιώρας Γρηγόρης Κάκαλης Κώστας SUBARU IMPREZA WRX STI Ν/4 Π    
3 3 ΕΚΟ RACING TEAM Ψύλλος Δημήτρης Κόντος Κων/νος MITSUBISHI LANCER EVO  Χ Ν/4 Π    
4 4 Α.Λ.Α.Κορινθίας Σπανός Διονύσης Γκοτοβός Σωτήρης SUBARU IMPREZA  Ν/4 Π    
5 5 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ
ΣΩΜΑ
Ζούνης Ιωάννης Πατρικούσης Μιχάλης SUBARU IMPREZA WRX STI Ν/4 Π    
6 6   Αναγνωστάκος Ιωάννης Μουζάκης Νίκος MITSUBISHI LANCER EVO  9 Ν/4 Π    
7 7   Κωνσταντάκος Πάνος Σιδεράκης Θεόδωρος SUBARU IMPREZA WRX STI Ν/4 Π Σ  
8 8   Σουρλής Μακάριος Πετρόπουλος Νίκος MITSUBISHI LANCER EVO  9 Ν/4 Π    
9 9 ΕΚΟ RACING TEAM Χαλιβελάκης Κων/νος Μπαρδάκης Σπύρος PEUGEOT 206 kit car Α/6 Π    
10 10 ΛΟΥΚΑΚΗΣ
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΟΕ
Λευκαδίτης Σάββας Τσαούσογλου Μάριος PEUGEOT 206 KIT CAR A/6 Π    
11 11 Α.Λ.Α.Μ.Α.Π. Γαζετάς Χαράλαμπος Φασκιώτης Γιώργος OPEL CORSA S 1600 A/7 Π    
12 12 Α.Λ.Φ.Α.Λιβαδειάς Μανούσκος Ηλίας Ζάχαρης Φάνης MAZDA 323 GTX EΕ/12 Π Σ  
13 14 Α.Λ.Α.Κορινθίας Δριτσόπουλος Ανδρέας Κρασούλης Θανάσης RENAULT CLIO WILLIAMS ΕΑ/7 Π    
14 15 Α.Λ.Α.Μ.Α.Π. Μίχας Μιχάλης Μίχας Παναγιώτης OPEL CORSA S 1600 A/7 Π Σ  
15 16 Α.Λ.Α.Μ.Α.Π. Αντωνίου Κων/νος Αγγελής Ηλίας FORD ESCORT RS 2000 ΕΕ/11 Π Σ  
16 17 Α.Λ.Α.Λαμίας Αρμυριώτης Παναγιώτης   FORD ESCORT RS 2000 ΕΕ/11 Π Σ  
17 18 Α.Λ.Α.Λαμίας Τσαλματζάς Χρήστος Λεπίδας Αριστοτέλης FORD ESCORT RS 2000 E/E11 Π Σ  
18 19   Πολίτης Νίκος Μπαλόκας Ιωάννης TOYOTA YARIS Α/5 Π    
19 20 Α.Ο.Λ.Α.Πύργου Αγγελόπουλος Αντώνης Δίπλας Χρήστος TOYOTA YARIS Α/5 Π    
20 21 Α.Λ.Φ.Α.Λιβαδειάς Χριστόπουλος Γιώργος ΤασιόςΓιώργος TOYOTA YARIS A/5 Π    
21 22   Καλτσούνης Χάρης Περίδης Ανδρέας OPEL ASCONA 400 2400 J1 Π Σ EE/12
22 23   Γιαμαλάκης Στέλιος Σάμιος Νίκος TALBOT SUNBEAM LOTUS 3/D4 Π Σ EE/12
23 24   Παραδείσης Παναγιώτης Ποιμενίδης Κων/νος FORD ESCORT MK2 3/D3 Π Σ EE/11
24 25   Παραδείσης Γεώργιος Παπαγιαννόπουλος Λάμπρος FORD ESCORT MK2 3/D3 Π Σ EE/11
25 26   Παπαγεωργίου Γεώργιος Παπαγεωργίου Ανδρέας VOLVO 124S 2/C3 Π Σ EE/11
26 27   Μαγιάφης Αριστοτέλης Ρουμελιώτης Παναγιώτης JEEP GRAND CHEROKEE 5.9 T8 Π Σ  

*
Τα Ιστορικά αυτοκίνητα για το πρωτάθλημα ραλλυ τρέχουν σαν ΕΕ
 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ  &   ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ

Κατηγορία έως 1400cc
27 28 Α.Λ.Α.Λαμίας Τσάκαλος Θεόδωρος Τσέλιος Σπύρος TOYOTA YARIS A/5      
28 29   Μελένιος Δημήτρης Κουρτίδου Βάσω TOYOTA YARIS A/5      
29 30 Α.Ο.Λ.Α.Πύργου Πανούτσος Θεόδωρος Πανούτσος Παναγιώτης TOYOTA YARIS A/5      
30 31 Α.Λ.Α.Λαμίας Τσάκαλος Δημήτρης Σεβαστόπουλος Ευάγγελος TOYOTA YARIS A/5      
31 32   Γλαντζής Πέτρος Γεωργοκώστας Δημήτρης CITROEN AX GTI EE/9      
32 33   Καλύβας Λάζαρος Ψαρράκου Φωτεινή TOYOTA STARLET 3/D1      
33 34   Ξεφτέρης Ευάγγελος Ματάκιας Ιωάννης OPEL KADETT RALLY 1/B2      

Κατηγορία από 1400cc έως 1600cc
34 35 Α.Λ.Α.Λαμίας Κούγιας Βασίλης Γρηγορόπουλος Ανδρέας PEUGEOT 206 XS A/6      
35 36   Νικολάου Κων/νος Παπαγεωργίου Βασιλική TOYOTA COROLLA AE111 ΕA/6      
36 37   Χατζόπουλος Χρήστος Τριαντόπουλος Παναγιώτης TOYOTA COROLLA AE 86 ΕΕ/10      
37 38   Κωτσόπουλος Αντώνης Κόλλιας Γιάννης CITROEN SAXO VTS A/6      
38 39   Πόλιτο Βασίλης Τσιφάκη Ασια DATSUN 510 SSS 2/C2      
39 40 Σ.Β.Ο.Α Γιοβάς Αντώνης Γρηγοριάδης Κώστας AUDI 80 GT 2/C2      
40 41   Χωριανόπουλος Γεώργιος Φωτεινόπουλος Παναγιώτης AUDI 80 GT 2/C2      

Κατηγορία από 1600cc έως 2000cc
41 42   Βουτσάς Θεόδωρος Κεφαλλονίτης Νίκος VW FOLF E/11      
42 43   Οικονόμου Χρήστος   FORD ESCORT MK1  2/C3      
43 44   Σταφυλοπάτης Μάριος   FORD ESCORT RS 1600 2/C3      
44 45   Δάρας Χρήστος Καραμουσαλής Θοδωρής BMW 2002 1/B4      
45 46   Καροτσιέρης Ανδρέας Κατάρας Παναγιώτης FORD ESCORT MK1 RS 2/C3      
46 47   Καρέλλης Χρισόστομος Καρέλλης Κων/νος FORD ESCORT MK1 RS 2/C3      

Κατηγορία πάνω από 2000cc
47 48 Α.Ο.Λ.Α.Πύργου Λαινόπουλος Στέλιος Πισιμανής Γιώργος SUBARU IMPREZA GT Α/8      
48 49   Μανδρούκας Ελευθέριος Τσάδαρης Νίκος PORSCHE CARRERA RSR 3/D4