r40banner_04.jpg

Με 24 συμμετοχές το 5ο Rally Sprint Πτολεμαϊδας

  • Δημοσιεύθηκε: Τρίτη, 02 Οκτωβρίου 2012 12:21
  • Από: Νίκος Γκάλφας

Με 24 συμμετοχές θα συνεχίσει ο θεσμός του Κυπέλλου Βορείου Ελλάδας με το 5ο Ράλλυ Σπριντ Πτολεμαΐδας. Ο αγώνας διεξάγεται στις  6-7 Οκτωβρίου 2012 στη γνωστή ειδική διαδρομή από Άρδασσα προς Βλάστη. Το παρόν δίνουν οι πιο γνωστοί συνδυασμοί της Βορείου Ελλάδος που έχουν και το σχετικό βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού είναι ο προτελευταίος αγώνας του θεσμού.

Ο τεχνικός έλεγχος θα γίνει το Σάββατο 6 Οκτωβρίου, 14:00 - 18:00 στο ιδιωτικό ΚΤΕΟ AutoVision.

Την Κυριακή 7 Οκτωβρίου ο αγώνας ξεκινά με το πρώτο αυτοκίνητο στην εκκίνηση της ειδικής διαδρομής στις 11:00 το πρωί, στη διασταύρωση Αναρράχης - Βλάστης.

Το Service Park θα είναι και φέτος στην είσοδο της Άρδασσας, 4χλμ πριν την ειδική. 

Οι απονομές θα γίνουν το απόγευμα στις 17:00 στην κεντρική πλατεία της Πτολεμαΐδας.

pdf Αναλυτικός οδηγός αγώνα (Rally guide)

ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

A/A No TEAM ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ Ο/Κ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΩΣ 1400 Κ.Ε
1 1 ΣΜΑ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΙΑΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ EE9 DAIHATSOU CHARADE 1.3
2 2 ΑΛ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΑ ΙΩΑΝΝΑ ΕΕ9 MINI COOPER 1.3 GT
3 3 - ΛΕΣΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΥΦΑΝΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ EA5 PEUGEOT 106 RALLYE
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1401 ΕΩΣ 1600 Κ.Ε
4 4 - ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΓΓΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ Α6 CITROEN SAXO VTS
5 5 ΑΟΘ ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΚΑΛΦΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΑ6 PEUGEOT 106 S16
6 6 ΛΑΜ ΣΕΡΡΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΑ6 PEUGEOT 106 S16
7 7 - ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΥΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Α6 SUZUKI SWIFT SPORT
8 8 ΛΑ ΒΟΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ ΠΑΡΗΣ ΕΑ6 PEUGEOT 106 S16
9 9 ΛΑ ΝΑΟΥΣΑΣ ΓΙΑΝΝΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΕΦΑΣ ΓΙΩΡΓΙΟΣ ΕΕ10 HONDA CIVIC V-TEC
10 10 ΣΜΑ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΗΜΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΕ10 VW GOLF II 
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1601 ΕΩΣ 2000 Κ.Ε
11 11 - ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ Α7 HONDA CIVIC TYPE-R
12 12 ΑΟΘ ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΕ11 VW GOLF II
13 14 ΑΟΘ ΜΠΑΞΕΒΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΜΠΑΞΕΒΑΝΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ Α7 HONDA CIVIC TYPE-R
14 15 - ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΕΡΣΕΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΑ7 SEAT IBIZA GTI
15 16 ΑΟΘ ΛΑΚΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΑ7 SEAT IBIZA GTI
16 17 - ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΤΣΑΚΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΑ7 SEAT IBIZA GTI
17 18 ΑΟΘ ΤΟΨΗΣ JUNIOR ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΜΑΡΚΟΣ Α7 PEUGEOT 306
18 19 - ΣΚΟΥΛΙΑΡΙΩΤΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΜΠΟΖΑΣ ΒΑΣΙΛΙΟΣ ΕΕ11 BMW E30 320i
19 20 - ΜΟΣΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΣΙΛΙΟΣ ΕΕ11 PEUGEOT 205
20 21 ΑΛ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΧΡΥΣΑΦΙΔΗΣ ΠΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ D3 OPEL ASCONA B
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2000 ΚΑΙ ΑΝΩ 
21 22 ΑΟΘ ΤΖΑΜΠΑΖΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΖΑΧΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ν4 MITSUBISHI EVO X
22 23 ΛΑ ΒΟΛΟΥ ΣΤΑΦΥΛΟΠΑΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ Α8 OPEL ASTRA OPC
23 24 ΑΛ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΜΠΑΤΣΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΑΤΣΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Α8 MITSUBISHI EVO VIII
24 25 ΑΛΦ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΜΑΝΟΥΣΚΟΣ ΗΛΙΑΣ ΖΑΧΑΡΗΣ ΦΑΝΗΣ ΕΕ12 MAZDA 323GTR

 

Πλάνα από την περυσινή διοργάνωση