Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

11ο Σπριντ Σερρών

  • GIANNIS206
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1755 από GIANNIS206
Απαντήθηκε από GIANNIS206 στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
Ένα μπράβο σε όλα τα πληρώματα που συμμετέιχαν στο sprint.Ήμουν εκεί,και είδα τις δύσκολες συνθήκες ,τουλάχιστον στο πρώτο πέρασμα, που επικρατούσαν και από καιρό αλλά και από ζώντα ζώα.!

Υ.Γ Και εγώ γράφω πρώτη φορά!
Last edit: 16 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GIANNIS206.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1756 από kane
Απαντήθηκε από kane στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
Πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ,μμμ άμα δε σε κόβει! Τεσπα!

Πηγα λοιπόν και στο σπριντάκι των Σερρων,μιας και ξύπνησα την Κυριακη οπου αμφιταλαντευόμουν τι να κάνω...Τελικά εύκολη η λύση.
Ο καιρός δύσκολος με τοπικες ομίχλες και κατά τόπους υγρασίες(δν εχω κανει σε κανάλι μετεωρολ:P ).
Αφού μπήκα την ειδική \"περπατησα\" την ειδικη με ενα 206 που είχα μπροστα μου ωστε να δω κατάσταση ασφάλτου,χάραξη και που να κατσω.
Τελικά εκατσα στο σημείο που έφυγε ο Κουμπωτης.Εκεί βρήκα και ΄μια συμορία απο κοζάνη (απότι κατάλαβα).
Αρχίζει ο αγώνας και σε εκείνο το σημείο εχει αρκετη ομιχλη.Περνάνε ολοι κανονικα εκτος απο ενα αυτοκίνητο που δεν θυμάμαι,αλλοι \"πουλημένα\",αλλοι γρήγορα και προς εκπληξη μου βλέπω μετα το απεξ της στροφης το 106 του κουμπωτη να διαγραφει τροχιά ο κώλος και να καταληγει με το πισω αριστερο τμήμα του αυτοκινήτου σε ενα δέντρο,πριν απο ενα \"κανάλι\" να το πω.
Αμεσως σπεύσαμε εκει όπως τα παιδια που καθόντουσαν μια στροφη πιο κατω για βοηθεια.Το πληρωμα βγήκε μια χαρά,χωρις καποιο πρόβλημα εμφανες.
Σε ενα μινι διάλογο που ειχα με τον Κουμπωτη,μετα το κλασσικό \"δε πειράζει,ολα ειναι στο πρόγραμμα\" απαντάει ο φιλτατος με χαμόγελο \"οντως τι να κανεις,part of the game\".
Αισθάνθηκα λίγο περίεργα τη στιγμη που ειδα το πληρωμα εκτος και αμεσως μετα να περνάει ο νικος μαζι με τον δημήτρη.
Σκέφτηκα αμέσως \"να μια καλή φωτογραφία...\" αλλα δεν μου \"βγηκε\" μετα.
Βεβαια σε καμμία περίπτωση δεν μειώνει αυτό την προσπαθεια των Νικου,Δημήτρη και φυσικα Πασχάλη.
Φυσικα τα μπράβο και στον \"ψηλο\" Σακη με το 13ρι για την 3 θέση αποσο εμαθα στο Β.ελλαδος!Του χρόνου θα είναι πολυ δυνατος και τον βλέπω γεμάτο όρεξη.΄Με φρέσκο συνοδηγό μιας και ο μανώλης ειχε μια υποχρέωση.
Τα συγχαρητήρια μου σε ολα τα πληρώματα,που παρά τις αντίξοες συνθήκες κάναν οτι μπορούσαν.Χαρακτιριστικος ηρωας αποτι εμαθα μετα εναν μαντα που κατέφτασε μόνο με στεγνα λαστιχα και οπως ειπε \"ηρθα για να το ευχαριστηθώ κια μονο\" και φυσικα ευχαριστηθηκε ο κοσμος μπάντες.
ΜΕ αγχωσαν κουδουνια που ακουγόντουσαν διαρκως,απο κοπαδια,και ενα γουρούνι που περιφερόταν ασκόπως στο σημείο που ημουν.
Γενικά η διοργάνωση φάνηκε λιγη,κατά τα λεγόμενα αγωνιζομένων,μιας και παρουσιάστηκαν αρκετά προβλήματα.
Χαρακτιριστικα αναφέρω οτι σε συζητησεις με τοπικους εκει,υπηρχε προβλημα στη συννενόηση με καποιος ιδιοκτητες ζωων περί των κοπαδιων τους κτλ αλλα ευτηως δεν συνεβη κατι το κακό/μοιραίο.
Επισης στο τελευταιο αυτοκινητο που εκκίνηση (13ρι) εμαθα απο φίλο που ητο στην εκκίνηση οτι ξεκίνησε ο αγωνιζόμενος και κολλητα το 0 μαζι με ολο το κόσμο...αδιανόητο ΕΑΝ οντως συνέβη.
Πρόβλημα και για τον Κουτσμανη στα τελευταια 3-4 χλμ οπως μου είπε με τον ιμάντα δυναμό αλλά προφανως τερματισε κανονικά.\"εκανα μπρατσα\" ανέφερε χαρακτηριστικά!
Συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα Β.ελλαδος στο Νικο το Γκάλφα.Με ενα αυτοκίνητο σχετικα αδύναμο για την κατηγορία του,νόμιμο πάνω απόλα.
Αυτά απο μένα! όπως δεν βαριέται διαβάζει!



Εγώ πότε θα πάρω κλιό???

i167.photobucket.com/albums/u146/kanesaxo/DSC00315.jpg φοβού τους κορμούς,εργοστασιακών μπιελών φέροντες...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1757 από GLOBAL
Απαντήθηκε από GLOBAL στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
H ομιχλη αρχικα φανηκε να μας τα χαλαει λιγο.
Ευτυχως μετα καθαρισε ο καιρος(συνεφια μεν χωρις ομιχλη δε).

Ευτυχως επισης που δεν συνεβη και καποιο συμβαν με τα ζωα που κυκλοφορουσαν ελευθερα στην ειδικη.

Ωραιος αγωνας !!
Συγχαρητηρια σε ολα τα πληρωματα που συμμετειχαν.

CORSA POWER

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • GIANNIS206
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1758 από GIANNIS206
Απαντήθηκε από GIANNIS206 στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
Μετά την το 13άρι η σκούπα ήταν κοντά για τα πρώτα 5 χλμ και μετά άνοιξε το 13.Κάπου εκεί μπήκα και εγώ για παραπάνω.

Το 206 που λες εγώ ήμουν.
Καλά πηγαίναμε!!;)
Ήθελα να τα μιλήσουμε αλλά είχα την παρέα πιο κάτω.
Next time!:)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1759 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
εγώ πρώτα από όλα πρέπει να πω μπράβο στο Δημήτρη που για τρίτη συνεχόμενη φορά είχε δύσκολη αποστολή αφού δεν έπρεπε να χαθεί στην ομίχλη του πρώτου σκέλους και το κατάφερε. για άλλη μια φορά είχε ρυθμό και συγκέντρωση και στο πρώτο σκέλος τα δώσαμε όλα που λένε.
Μπήκαμε με στεγνά λάστιχα παρακαλώ! (μαλακά εμπρός και μαλακά πίσω, μιας και συμφωνήσαμε σε αυτή τη συνταγή πριν τον αγώνα με το Βασίλη Τσιτσικλή της Matador Motorsport) και κάναμε τον 4ο χρόνο γενικής!
Κρίμα που δεν είχαμε τη μεγάλη μάχη με τους Κουμποτή-Μαυροματίδη που και αυτοί θα σημείωναν εκπληκτικό χρόνο όπως μας είπαν αυτοί που μετρούσαν..
Έχοντας σαν τελικό σκοπό τον.. τερματισμό, ούτε λάστιχα δεν αλλάξαμε (για να βάζαμε μεσαία μιας και στέγνωσε ο δρόμος) και φυσικά πέσαμε στην κατηγορία.

Α, μπορώ να πω οτι ο συνοδηγός είναι και φοβερά γουρλής. Όχι από την άποψη οτι βγήκε ο Κουμποτής, αλλά μιλάω για.. εμάς (οδηγός, αυτοκίνητο κτλ). Σκεφτείτε μόνο τι ατυχίες είχα το πρώτο μισό της χρονιάς. Σπασμένη βάζη μηχανής στο σπριντ Αλεξ/πολης, ο.. λεβιές στο Ράλλυ Δημόκριτος, λάθος λάστιχα σε Κοζάνη και Φίλλιπος..... ότι και να θυμηθώ με πληγώνει :)
και στους 3 τελευταίους αγώνες με το Δημήτρη, όλα κυλάνε τόσο.. γλυκά και ήρεμα που το απολαμβάνω όσο τίποτε άλλο!

άντε και του.. χρόνου για τη Β.Ελλάδα και καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν στο Κύππελο Ασφάλτου.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1760 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
Δηλαδή θες να μας πείς ότι ο \"ίσιος\" (που από ότι πήρε το αυτί μου δεν είναι πλέον \"ίσιος\") είναι γκαντέμης και κατσίκι? :laugh: :laugh:

Aφού είπαμε, πλέον το κατσίκι έιναι ο κοντός! :laugh: :silly: :woohoo:

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img
Last edit: 16 Χρόνια 5 Μήνες πριν by rallycards.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1761 από kane
Απαντήθηκε από kane στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
GIANNIS206 έγραψε:

Μετά την το 13άρι η σκούπα ήταν κοντά για τα πρώτα 5 χλμ και μετά άνοιξε το 13.Κάπου εκεί μπήκα και εγώ για παραπάνω.

Το 206 που λες εγώ ήμουν.
Καλά πηγαίναμε!!;)
Ήθελα να τα μιλήσουμε αλλά είχα την παρέα πιο κάτω.
Next time!:)


Εστω αυτα τα 5 χλμ κατι θα μπορούσε να συμβεί στο 13ρι,κανα τετακε κατι βρε αδερφε (ειναι και ψοφια για παρεξηγηση αυτα:laugh: ).Τελος καλό πάντα όλα καλα!

Υ.Γ. οντως ειχαμε χαβαλέ,αν και κάναμε αυτά που κοροιδεύαμε!!! και αν δε σε εβρσικα θα ρωταγα το μιλτο,αλλα αφου αμφοτερο-λοκαριστηκαμε:P .



Εγώ πότε θα πάρω κλιό???

i167.photobucket.com/albums/u146/kanesaxo/DSC00315.jpg φοβού τους κορμούς,εργοστασιακών μπιελών φέροντες...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1762 από paskalip
Απαντήθηκε από paskalip στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
Ναι, ναι, τώρα που έφτιαξε το αυτοκίνητο, τίποτα δε χαλάει... Μπεεε

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • GIANNIS206
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1763 από GIANNIS206
Απαντήθηκε από GIANNIS206 στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
kane έγραψε:

GIANNIS206 έγραψε:

Μετά την το 13άρι η σκούπα ήταν κοντά για τα πρώτα 5 χλμ και μετά άνοιξε το 13.Κάπου εκεί μπήκα και εγώ για παραπάνω.

Το 206 που λες εγώ ήμουν.
Καλά πηγαίναμε!!;)
Ήθελα να τα μιλήσουμε αλλά είχα την παρέα πιο κάτω.
Next time!:)


Εστω αυτα τα 5 χλμ κατι θα μπορούσε να συμβεί στο 13ρι,κανα τετακε κατι βρε αδερφε (ειναι και ψοφια για παρεξηγηση αυτα:laugh: ).Τελος καλό πάντα όλα καλα!

Υ.Γ. οντως ειχαμε χαβαλέ,αν και κάναμε αυτά που κοροιδεύαμε!!! και αν δε σε εβρσικα θα ρωταγα το μιλτο,αλλα αφου αμφοτερο-λοκαριστηκαμε:P .

Ναι, είπαμε είχαμε και λάθη από πλευράς οργάνωσης!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1781 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:11ο Σπριντ Σερρών
να και το video που μου έστειλε ο Μπέμπης από το σπριντ

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.352 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ