Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

27ο Ράλλυ Φθιώτιδος

Περισσότερα
17 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #1254 από sakinen
Απαντήθηκε από sakinen στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
Ο δικός μας αγώνας (Καμπουγιάννης-Ντούφας / citroen AX) είχε αίσιο τέλος.
Ήταν η δεύτερη φορά που τρέχαμε ως πλήρωμα και η πρώτη μας φορά στη Λαμία.
Κάναμε 3 περάσματα από κάθε ειδική μια που ατυχίες της τελευταίας στιγμής δεν μας επέτρεψαν να κάνουμε το τέταρτο την Παρασκευή.
Στον αγώνα.
Ωραίο κλίμα στην εκκίνηση το Παρασκευόβραδο με πολύ κόσμο. Όπως οι περισσότεροι πήγαμε προσεκτικά μια που ο αγώνας ήταν την άλλη μέρα.
Σάββατο πρωί και ξεκινάμε την πρώτη ειδική με τετ-α-κε με το καλημέρα. Συνεχίζουμε προσεκτικά με το κινητήρα να ρετάρει και να κοντεύει να σβήσει σε κάποια σημεία. Με τα ίδιο πρόβλημα κάνουμε και τη δεύτερη ειδική.
Μετά το σέρβις πάμε για το δεύτερο σετ των ειδικών. Το ΑΧάκι ακούγεται καλά τώρα (υποθέτοντας ότι έφταιγε η βενζίνη το πρωί…). Κατεβάζουμε το χρόνο μας 16 δεύτερα και ετοιμαζόμαστε για επίθεση στην τελευταία Παύλιανη.
Καταφέρνουμε να κινηθούμε καλά (την καταευχαριστηθήκαμε…)και κατεβάσαμε και εδώ το χρόνο μας 20 δεύτερα με αποτέλεσμα να βρεθούμε στην πρώτη θέση της Ε10.
Ήταν η πρώτη φορά και των δυό μας που κερδίζαμε κάπου και φυσικά το χαρήκαμε.
Περισσότερο απ όλα όμως χαρήκαμε για την παρέα που είχαμε όλο το τριήμερο (R40-χωματο-trf) μια που οι αγώνες είναι μια αφορμή για να περνάμε καλά και να ξεφεύγουμε από την καθημερινότητα.
Επόμενος αγώνας για μας το ράλι Φίλλιπος στη Βέροια.

Τα αυτοκόλλητα του R40 μας έφεραν γούρι.B)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #1255 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
Kαλή παρεα για τρείς μέρες,όντως.Ευτυχώς που ήτανε μόνο τρείς,γιατι για παραπάνω δεν το πάλευα μαζί σας:lol: :lol: :lol:

Που είναι οι φωτογραφίες σας όμως;

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #1256 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
Να \'μαι και γω λοιπόν. Από που να ξεκινήσω τώρα. Καιρό είχα να περάσω έτσι σε ράλλυ. Τριγυρισμένος από ανθρώπους που ακόμα!!! μέσα τους υπάρχει ένας ρομαντισμός στο θέμα ράλλυ. \&quot;Χωμάτινοι\&quot;, TRF και R40 όλοι μαζί! Το κλίμα που επικρατούσε φανταστικό! \&quot;Μέγας\&quot; ο Κώστας, μας έβαλε όλους γραμματόσημο και μας έστειλε \&quot;συστημένο\&quot; σε φανταστικά μέρη!!! Hunter, sakinen, kpinatsis, GF, o ποιητής \&quot;Ιωάννης\&quot;, Καμπουγιάννης, \&quot;κοντός\&quot; (που θα πάει θα τον καταφέρω να μπει στο ίντερνετ), glf, paskalip, rallycardενα, \&quot;καρπούζι\&quot;, οι \&quot;κασκαντέρ\&quot;-\&quot;καμικάζι\&quot;-\&quot;ειδικές δυνάμεις\&quot; πείτε τους όπως θέλετε τον Φάνη και τον Κώστα από την Αρναία, και άλλοι πολλοί πέρασαν από την παρέα και άφησαν ο καθείς την στάμπα του. Μπράβο τους όλους. Εύχομαι παιδιά να τα ξαναπούμε από κοντά σύντομα! :)<br><br>Η δημοσίευση επεξεργάστηκε από: rallycards, at: 23.04.07 20:56

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #1257 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
sakinen έγραψε:

Τα αυτοκόλλητα του R40 μας έφεραν γούρι.B)


Έτσι... R40 αυτοκόλλητο και πήρες 5 άλογα !

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #1258 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
Ένα μεγάλο μπράβο στον Άκη και τον Σπύρο για την πραγματικά πολύ καλή εμφάνιση τους.
Ένα μεγάλο μπράβο στον Πάζη.........!
Και πραγματικά κρίμα για τον Ζάχο που έκανε χρονάρες με το καναρίνι!

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • kingpyros
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
17 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #1261 από kingpyros
Απαντήθηκε από kingpyros στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #1262 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
αφού ανεβάσαμε το μεγαλύτερο μέρος του υλικού και σήμερα είμαστε πιο ήρεμοι να πω και γω τις σκέψεις μου. γενικά η παρουσία των \&quot;Βόρειων\&quot; ήταν πάρα πολύ καλή, τόσο σε αριθμό όσο και σε επιδόσεις. και είναι ωραίο να βλέπουμε κόσμο σε αγώνες και πιο μακριά από τους δικούς μας.

επίσης ήταν σημαντικές οι βαθμολογίες που πήραν οι περισσότεροι και αυτό είναι καλό για την πορεία τους στα Κύπελλα, θα τους δούμε δηλαδή στους πιο πολλούς αγώνες των Κυπέλλων. πωπω πρέπει να οργανωθούμε και για Κένταυρο μου φαίνεται :)

Μπράβο λοιπόν στους Καλούδη - Ρούφο που σιγά σιγά ανεβαίνουν και είναι γεμάτοι εμπειρίες. Όπως είπαμε όλο το μέλλον είναι μπροστά τους. Τώρα που δούλεψε το Evo και χάρηκαν τον αγώνα ήρθε και η επίδοση.
Ο Πάζης συνεχίζει ακάθεκτος :) Τρέλανε κόσμο σε μερικά περάσματα (στην πρώτη Παύλιανη γελάγαμε μεταξύ μας με τον τρόπο που ήρθε στη φουρκέτα). Και ξέρει πως να μένει στο δρόμο...
Πολύ καλοί και οι Ζάχοι, καθαρά και γρήγορα περάσματα με το Clio, κορυφαίοι χρόνοι και κρίμα που δεν τους έχουμε και στους αγώνες της Β.Ελλάδος. Αλλά καλά κάνουν και πάνε για το Κύπελλο Ασφάλτου. Η ατυχία δε ξέρω πως θα φύγει.
Ο Αναγνωστάκης πάει επίσης πολύ καλά και έχει σταθερά καλά αποτελέσματα ενώ και το Ignis δεν βγάζει προβλήματα.
Ο Μπίστας δε ξέρω πως τον είδε τον αγώνα, ας μας πει. Πολύ καλό το ότι τερμάτισε ακόμα και μετά τη χωμάτινη ημέρα με τις τόσες πολλές εγκαταλείψεις. Το πρόσεχε βέβαια, αλλά σκεφτείτε οτι το αυτοκίνητο το.. παρέλαβε την Παρασκευή!

μετά όμως από τέτοιο γλέντι, τόσες συμμετοχές και περάσματα, άντε να πας για σπριντ την Κυριακή :)
ραντεβού στην Αλεξανδρούπολη!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #1264 από D.MAVRODIS
Απαντήθηκε από D.MAVRODIS στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΡΕΞΑΝΕ ΛΑΜΙΑ!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΥΡΟ.ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ...1000 ΦΟΡΕΣ ΚΡΙΜΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΜΠΙΣΤΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΗΣΕΙ ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟΣ.Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΝΑΜΙΚΗ!!!
10000000 ΦΟΡΕΣ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΣΩΣΤΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ ΒΑΘΜΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #1266 από bistasjohn
Απαντήθηκε από bistasjohn στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια.εγώ είμαι ευχαριστημένος που κατάφερα να μην παρασυρθώ και να κάνω αυτό που είχα πει απο την αρχή.μια γρήγορη βόλτα.είχαμε μικροπροβληματάκια νεότητας και το αυτοκίνητο θέλει δουλειά με το στήσιμό του μιας και καμμία από τις δύο μέρες δε μου έδωσε την απαιτούμενη αίσθηση.όμως έχει πολλές δυνατότητες και σιγουρα η συνέχεια θα είναι πολύ καλύτερη.:)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #1267 από gjk
Απαντήθηκε από gjk στο θέμα Απ:27ο Ράλλυ Φθιώτιδος
Ρε γράψτε κι άλλα για μας που δεν ήρθαμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.428 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ