Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

12o Σπριντ Κοζάνης

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2115 από sakinen
Απαντήθηκε από sakinen στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
Ωραίος αγώνας, όπως πάντα στο Βελβεντό. Οι Μίχος-Χειράκης μας άφησαν με το στομα ανοιχτό με τα περασματά τους συνδυάζοντας θέαμα και ουσία. Οι Γκάλφας-Κυπαρισάς (ή μάλλον Κυπαρισας-Γκάλφας) έκαναν εκπληκτικο ντεμπουτο και δικαιολογημένο το μέχρι τ αυτια χαμογελο...περιμενουμε εντυπωσεις. Φυσικά άξιοι συγχαρητηρίων όλοι οι συμμετεχοντες και οι διοργανωτες.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2116 από tsakirn
Απαντήθηκε από tsakirn στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
Πρώτος αγώνας και για μας χτες στο πανέμορφο Βελβεντό. Με το νούμερο 40 στις πόρτες μας μπήκαμε γεμάτοι άγχος στο πρώτο πέρασμα.Όλα καινούργια και πρωτόγνωρα. Ο Θοδωρής δίπλα διαβάζει αποφεύγωντας τα λάθη αλλά εγώ δεν τον ακούω λόγο άγχους. Περνώντας το flying της ειδικής τα συναισθήματα δεν ήταν τα καλύτερα. Στο δεύτερο πέρασμα πριν τα 30\'\' κλείνω τα μάτια και σκέφτομαι ότι πρέπει να αποβάλω το στρες. GO από τον θοδωρή και μετά την πρώτη δεξιά που περνάω φυλαγμένα και με μικρότερες πιέσεις μπροστά (ευχαριστώ τον πολυπειρο Γιώργο Πάζη για την βοήθεια του) νιώθω το αμάξι και τον εαυτό μου να δουλευούν όπως πρέπει. Καταλαβαίνω γιατί όλοι μιλούν για το εκπληκτικό στήσιμο του Yaris και προσπαθώ να ακολουθήσω όσα ακούω στην ενδοσυννενόηση. Μάλλον τα καταφέρνω αρκετά καλά και παρόλο το ένα μικρό λάθος που μου στοίχησε 3-4 δευτερόλεπτα ο χρόνος είναι 12 κάτω από το πρώτο πέρασμα πράγμα που μας κατατάσει συνολικά στην 4η θέση στα 1400 και μας αφήνει απόλυτα ικανοποιημένους με την απόδοση μας. Το ουρλιαχτό μου στο δευτερο flying τελικά είχε λόγο. Τρομερή εμπειρία, άψογη οργάνωση με εξαίρεση τον πολύ χρονοβόρο τεχνικό έλεγχο και ένταση που σήμερα 24 ώρες μετά δεν λέει να κοπάσει. Περισσότερα σύντομα με φωτογραφίες και βίντεο από την προσπάθεια μας. Ευχαριστώ πολλά από τα μέλη του R40 για την βοήθεια τους, τις συμβουλές και το ενδιαφέρον τους.
Last edit: 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν by tsakirn.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2117 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
Ο Γεωργάκας jr έχει ιστοσελίδα που θα περιγράφει τη φετινή προσπάθεια του νέου πληρώματος από την Κοζάνη.

Georgakas Racing Team

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2118 από NickK
Απαντήθηκε από NickK στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
Ωραίος αγώνας, πολλές συμμετοχές για ακόμη μία φορά.

Ορίστε και 2 video από μένα, 1ο και 2ο σκέλος, με όλα τα περάσματα από 2 διαφορετικές στροφές :)




Nick-K
Corolla E12
Last edit: 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν by NickK.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2119 από tsosmi
Απαντήθηκε από tsosmi στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
από πλευράς μου όλα πήγαν καλά και δεν θα μπορούσα παρά να είμαι ευχαριστημένος.
γλύστρα όπως όλοι στο 1ο πέρασμα, συγκρατημένος στο δεύτερο.
σκοπός μου ήταν να κατέβω ιδρωμένος από το αυτοκίνητο και το καταφέραμε:P
εφόσον και ο Νίκος το χάρηκε και εγώ το ίδιο δεν θέλω κάτι παραπάνω.

και εις άλλα με υγεία και σε κάθε αγώνα και καλύτερη οδήγηση;)

ΥΓ έχει κανένας βίντεο από την πρώτη αριστερή στο 1ο πέρασμα?
αν υπάρχει θα το ήθελα να το δω plzzzzzzzzzzzzzB)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2120 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
αφού δεν πέσαμε πάνω στο \"παρκαρισμένο\" Evo του Μπατσάρα που είχε εγκαταλείψει στο σημείο, ε φυσικά και θες να το δεις :laugh:

μπράβο στο Μητσάκο που στον πρώτο του αγώνα με τιμόνι πήγε πολύ καλά και σε χρόνο και σε.. σκέψη. βασικά όλοι απορούμε που ήταν τόσο ήρεμος το τριήμερο. Μάλλον η πολύ παρέα με μένα του δίνει αυτά τα μηνύματα ή τον είχαν πεθάνει στη δουλειά όλη τη βδομάδα :P

Τα καλύτερα απλώς έρχονται. Καιρός να μάθεις να βουτάς στις μπούκες :P

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2122 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
Οντως ο Μητσακος εγραψε:)


Ο Γκάλφας όμως διάβασε!:laugh: :laugh: :laugh:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2123 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
NickK έγραψε:

Ορίστε και 2 video από μένα


ωραίος! ευχαριστούμε για τα πλάνα :)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2125 από tsosmi
Απαντήθηκε από tsosmi στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
incar πλάνο από το δεύτερο πέρασμα που κάναμε. Κάτι πρέπει να κάνω με την κάμερα γιατί λόγω ζουμ χάνεται η αίσθηση της ταχύτητας:blush:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
16 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #2126 από NickK
Απαντήθηκε από NickK στο θέμα Απ:12o Σπριντ Κοζάνης
Πολύ ωραίο το incar, ευκαιρία να δούμε και όλη τη διαδρομή! Όντως έτσι γίνεται με την ταχύτητα..

(Είδα και εμένα που τραβάω με την κάμερα!:P )

Nick-K
Corolla E12
Last edit: 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν by NickK.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.353 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ