Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Περισσότερα
15 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #4138 από kostas_neos
Απαντήθηκε από kostas_neos στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Γυρισα κι εγω απο τα βουνα της Βεροιας...Αλλα απογοητευμενος...Τα μερη πανεμορφα αλλα δεν ειδα θεαμα...ολοι βολτα.Το γιατι δε μπορω να το εξηγησω πειτε μ εσεις.Ηταν μαζι μ και 2 φιλοι που ηρθαν πρωτη φορα σε ραλι και απογοητευτικαν.Ειχε ομως φοβερο καιρο και καναμε τουλαχιστον καλη εκδρομουλα!Ραντεβου στο επομενο!:)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #4139 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Οι φωτο του αγωνα,φορτωνονται αυτη τη στιγμη στη γκαλλερυ.
Οποιος εχει υπομονη,σε λιγακι θα τις δει όλες.
Εγω πάντως,πάω για ξεκουραση.:)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #4140 από adreask
Απαντήθηκε από adreask στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Καλημέρα σε όλους.

Οι φωτογραφίες μου από τον αγώνα είναι εδώ

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #4141 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Πολύ ωραίος αγώνας χθες και το καταευχαριστήθηκα με τον Hyperion. Για μια ακόμα φορά ο αγώνας είχε πολλές εγκαταλείψεις, το έχω πάρει πια σαν δεδομένο. Ευτυχώς δεν είδαμε πολύ σοβαρές ζημιές εκτός ίσως από του Τρυφου που δεν είδα σε τι κατάσταση βγήκε.

Πολλές μάχες όλη τη μέρα, πολλές ιστορίες να ακούσεις και φυσικά πολλές και οι ατυχίες. Ο καιρός καταπληκτικός, οι θεατές ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΛΟΙ, έβλεπες ένα χαμό από αυτοκίνητα στα γνωστά σημεία και πολλοί ήταν αυτοί που ήρθαν και το Σάββατο από διαφορετικούς νομούς αφού η Εγνατία έχει φέρει τη Βέροια πολύ κοντά. Εγώ μόνο πήγα και ήρθα στην Κοζάνη 3 φορές το διήμερο του αγώνα! :laugh:

Η Οργάνωση ήταν το κάτι άλλο. Νεράκια σε ΚΑΘΕ stop ειδικής, στο τέλος και σαντουιτσάκι, το σημείο του τεχνικού ελέγχου φιλόξενο με.. παρακείμενη καφετέρια :laugh: ενώ άμεση ήταν και η προσθήκη δίλεπτων σε πληρώματα που έπιαναν μπροστινούς ώστε να διορθωθούν τα παράξενα της σειράς εκκίνησης (που είχε αλλάξει και το βράδυ του Σαββάτου πάντα προς το καλύτερο).

Στην Α/6 ο Τσιούρης έγραφε χρονάρες σε όλο το πρώτο σκέλος και ήταν καθαρά σε δικό του αγώνα και απορώ τι έγινε και ακυρώθηκε από εξωτερική βοήθεια όπως μάθαμε, κρίμα που δεν ξεκίνησε 100% ο Αμαξόπουλος που είχε πρόβλήματα στην αρχή και στο τέλος του αγώνα και δεν τον είδαμε να κυνηγάει γενική και αυτός... στην Α/6 εν τέλει ανεβήκαμε ψηλά όσοι δεν αντιμετωπίσαμε κάποιο πρόβλημα... πολλά μηχανικά προβλήματα αλλά και έξοδοι στην κλάση
Ο Μπίστας σταθερή αξία στην Α/6 και εμείς με τον Αργυρίου να κάνουμε έναν απολαυστικό αγώνα χωρίς.. άγχος. (the galfas way :laugh: )

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #4142 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
α δεν πρέπει να έχω ξαναδεί πιο ωραίο και.. γεμάτο φωτογραφίες roadbook

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #4143 από zap
Απαντήθηκε από zap στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Εγώ, ένα έχω να πω. Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός!!! Και από πλευρά συμετοχών-ανταγωνισμών αλλά και από πλευρά οργάνωσης. Εγώ το καταφχαριστήθηκα και τις 2 μέρες! kostas_neos δεν ξέρω γιατί σου φάνηκε πως κάναν βόλτα.. Μήπως έκατσες στο Πολυδένδρι 2 και δεν γνωρίζες πως η διαδρομή ήταν απλή; Εμένα πάντως, το 70% των οδηγών μου φάνηκε να πηγαίνει αρκέτα γρήγορα.

Υ.Γ Ανοίξτε εάν γίνεται και ένα άλμπουμ για φωτογραφίες θεατών!

ΡαλλÏ

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν - 15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #4144 από HYPERION
Απαντήθηκε από HYPERION στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Με κάλυψε πλήρως ο glf-συνοδηγός μου.

Οι άνθρωποι της οργάνωσης ξεπέρασαν τον εαυτό τους, και έδειξαν μεράκι και ενδιαφέρον για τους αγωνιζόμενους.
Πάρα πολλοί θεατές στις ειδικές, και κρίμα για τον κόσμο που απογοητεύτηκε στο 2ο Πολυδένδρι.
Ο δικός μας αγώνας ήταν εντελώς απροβλημάτιστος (1η φορά μου συμβαίνει αυτό σε \"Φίλιππος\" ) , τα αυτοκίνητο λειτούργησε άψογα και τα Pirelli δικαιολόγησαν (δυστυχώς) τα λεφτά τους.

Έχω της αίσθηση ότι η ευρύτερη περιοχή της κεντροδυτικής Μακεδονίας, ενδιαφέρεται ιδιαίτερα για το άθλημα, και ελπίζω το Φίλιππος να παραμείνει στο καλεντάρι και του χρόνου.

Το 1ο γυάλινο κυπελάκι δυστυχώς δεν άντεξε την επίστροφή στη Θεσ/νίκη και τώρα είναι υπό αναδόμηση. . .

Τέλος, να ευχαριστήσω τον Νίκο Γκάλφα για την σημαντική του συμβολή, και για τη γενικότερη ηρεμία που έδωσε στην ατμόσφαιρα . . .
Last edit: 15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν by HYPERION.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #4145 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
HYPERION έγραψε:

Το 1ο γυάλινο κυπελάκι δυστυχώς δεν άντεξε την επίστροφή στη Θεσ/νίκη και τώρα είναι υπό αναδόμηση. . .


η συμβουλή της ημέρας. τα κύπελλα τα μεταφέρουμε μέσα στο.. κράνος μας, που έτσι κι αλλιώς και αυτό κρέμεται στο διχτάκι. δεν θα πάθουν τίποτα.
έχω μεταφέρει πολλά και ξέρω :laugh:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #4146 από HYPERION
Απαντήθηκε από HYPERION στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
glf έγραψε:

HYPERION έγραψε:

Το 1ο γυάλινο κυπελάκι δυστυχώς δεν άντεξε την επίστροφή στη Θεσ/νίκη και τώρα είναι υπό αναδόμηση. . .


η συμβουλή της ημέρας. τα κύπελλα τα μεταφέρουμε μέσα στο.. κράνος μας, που έτσι κι αλλιώς και αυτό κρέμεται στο διχτάκι. δεν θα πάθουν τίποτα.
έχω μεταφέρει πολλά και ξέρω :laugh:


... εκεί ήταν , και μάλιστα τυλιγμένο στην μπαλακλάβα, αλλά ακουμπούσε στο HANS και μάλλον εκεί έγινε το κακό...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #4147 από malsot
Απαντήθηκε από malsot στο θέμα Απ:15o rally ΦΙΛΙΠΠΟΣ
HYPERION έγραψε:

τα αυτοκίνητο λειτούργησε άψογα και τα Pirelli δικαιολόγησαν (δυστυχώς) τα λεφτά τους.


Φίλε Κώστα κάποτε είχαμε κάνει τη συγκεκριμένη συζήτηση οι δυο μας.....

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.371 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ