Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #682 από bistasjohn
Απαντήθηκε από bistasjohn στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
εγώ πάντως αν και δεν την έχω τρέξει ανάποδα θεωρώ πως ήταν πιο επικίνδυνη η ειδική στη φορά που την τρέξαμε.τα κατηφορικά κομμάτια στο τέλος με τα γκρέμια αριστερά,ανάποδες κλίσεις και γλιστερό δρόμο ήταν ζόρικα..

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #683 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που κάποιοι δεν τη θέλουν.

κάποιοι βέβαια την θέλουν κατηφορική γιατί... γουστάρουν και κατηφορικές !

το 2003 που την έκανα κατηφορική πάντως δεν είχα δώσει πολλή σημασία στα γκρέμια..

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #684 από bistasjohn
Απαντήθηκε από bistasjohn στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
κι εμένα τα κατηφορικά μου αρέσουν απλά τα προτιμώ χωρίς γκρεμίλες:S

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #685 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
Θα συμφωνήσω και γω με τον Γιάννη. Μου φάνηκε πολύ πιο επικίνδυνη η ειδική όπως ήταν φέτος.
Και για να λέμε την αλήθεια, οι Τσέλιοι είχαν αρκετή τύχη μαζί τους, ευτυχώς, γιατί αν έφευγαν από την άλλη μεριά του δρόμου, ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω!!!

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #686 από paskalip
Απαντήθηκε από paskalip στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
Όλα μέσα στο παιχνίδι είναι. Και τα γκρέμια, και τα γλυστρίματα και όλα. Αυτό είναι που κάνει τα ράλλυ τόσο συναρπαστικά για οδηγούς και θεατές...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #687 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
Φυσικά και τα γκρέμια είναι μέσα στο παιχνίδι, αλλά μια μπαριέρα δεν βλάπτει!!!
Για αυτό το λόγο μην ξεχνάς, διακόπηκε το Πρωτάθλημα και τα Κύπελλα.
Δεν γίνεται να βγούμε τώρα και να πούμε, εντάξει μωρέ, ένας γκρεμούλης ήταν!!!

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #688 από paskalip
Απαντήθηκε από paskalip στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
Ναι, μια μπαρίερα δεν βλάπτει...

Μόνο που αυτή η μπαριέρα θα έπρεπε να βρίσκεται εκεί, όχι για τους αγωνιζόμενους, αλλά για τον απλό πολίτη, που χρησιμοποιεί τον δρόμο 24/7 και κινδυνεύει συνέχεια...

Αντί να διακόψουν τους αγώνες, με αυτό το σκεπτικό, θα έπρεπε να διακόψουν την κυκλοφορία.... παντού...

Γιατί καλά να περνάνε οι υποψίφιοι ραλλίστες από εξετάσεις, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι πριν κάποιος πάει για την άδεια, έχει φάει \"ειδικές\" με το datsun, και έχει γλιτώσει (ή οχι) από του χάρου τα δόντια. Καλό να σταματήσουν το πρωτάθλημα... Αλλά χωρίς να αλλάξει κάτι στη νοοτροπία, δεν θα υπάρξει βελτίωση... Απλά μεταφορά του προβήματος. Και μάλιστα χωρίς roll cage

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #689 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
Συμφωνώ εν μέρει με τον Πασχάλη.
Ναι, οι μπαριέρες πρέπει να μπουν πρώτα από όλα για τους πολίτες!
Αλλά εκεί υποτείθεται ότι υπάρχουν και όρια ταχύτητας.
Πλέον μετά το γεγονός στο Μαύρο Ρόδο, δεν νοείται γκρεμός σε ειδική χωρίς μπαριέρα!!!!
Ή κάνω λάθος?

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #690 από paskalip
Απαντήθηκε από paskalip στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
1ον, έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα του topic...

Αλλά, ναι υπάρχουν και τα όρια. Αυτό σημαίνει 2 πράγματα. Ή ότι οι μπαριέρες είναι άχρηστες και δεν έχουν λόγο να υπάρχουν οπουδήποτε, ή οτι υπάρχουν και άλλοι παράγωντες που μπορούν να στείλουν ένα αυτοκίνητο εκτός δρόμου (λάδια, ζώο, απροσεξία, ύπνος, άλλο αυτοκίνητο, κτλ, κτλ).

Και το μόνο καλό που μπόρει να βγεί από την ακύρωση είναι η καλύτερη επιτήρηση των αγώνων. Οι οδηγοί πάντα θα κάνουν λάθη. Το θέμα είναι να αντιμετωπίζονται τα λάθη αυτά γρήγορα και σωστά. Το να μπαίνει ασθενοφόρο στην ειδική και να συνεχίζουν να δίνουν εκκινήσεις είναι απλά απογοητευτικό (βλέπε Μαύρο Ρόδο)...

Αι να δούμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
17 Χρόνια 11 Μήνες πριν #691 από rallycards
Απαντήθηκε από rallycards στο θέμα Απ:ΣΠΡΙΝΤ ΚΙΛΚΙΣ 27/28-5
\'Οντως ξεφύγαμε από το θέμα.
Λοιπόν, πίσω στο Κιλκίς.
Ας πάρουμε μια μια τις κατηγορίες.
Ξεκινάω απο τα μεγάλα. Ακόμα μια φορά οι Άκης-Σπύρος έδειξαν να είναι πολύ μόνοι τους μπροστά, χωρίς να πιέσουν ιδιαίτερα. Ίσως τα πράματα να ήταν διαφορετικά αν δεν είχε στο πρώτο σκέλος τα προβλήματα ο Τσέλιος, Πραγματικά στο 2ο σκέλος πήγε αέρα ο Τσέλιος μέχρι την έξοδο. Είναι αυτό που λέμε ότι η καλή γνώση του δρόμου καμια φορά σε ωθεί σε υπερβολή. Πάντως μπράβο του που κυνήγησε το χρόνο στο 2ο σκέλος χωρίς στην ουσία να κυνηγάει θέση.
Στα δίλιτρα, ο Χριστόφορος, πάλι κέρδισε, έχοντας πίσω του τον Βάτσο και τον Μπεσλίδη. Και αυτή η σειρά δείχνει να καθιερώνεται.
Στα μικρά, πολύ μόνος ο Πάζης!!! Και πραγματικά γεμίζεις ερωτηματικά. πως είναι δυνατόν η φτηνότερη κατηγορία σε κόστος να χει πάντα τις λιγότερες συμμετοχές!!! Απαράδεκτο!!!!!!!!!!!
Για το τέλος άφησα τα 16άρια, όπου και υπάρχει ενδιαφέρον καθώς σε κάθε αγώνα θα χουμε και μια εκπληξη! Ο Χριστοφοριδης στο γεφυρακι με εντυπωσιασε!!! Απιστευτο πέρασμα!!! Ο glf μας απο την άλλη, έκοψε στο 2ο σκέλος λόγω της αστάθειας που ένιωσε και πάλι ήταν πολύ κοντά στην κορυφή! Ο Κωστας, δεν γνωρίζω, αν είχε κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν ήταν ο καλός του εαυτός!
Πάντως στη Κοζάνη έχω την εντύπωση ότι θα χουμε πολλές συμμετοχές και καλύτερο συναγωνισμό!!!

H συλλογή μου: photobucket.com/rallycardscolllection
TASOS TSIOTRAS
[img

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.355 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ