r40banner_04.jpg

12ο Rally Sprint Σερρών «Χρυσή Πατάτα Άνω Βροντούς»

  • Δημοσιεύθηκε: Τρίτη, 13 Μαΐου 2008 11:53
  • Από: Νίκος Γκάλφας
ΛΑΜΣ Ανακοινώθηκαν οι συμμετοχές για το 12ο Rally Sprint Σερρών «Χρυσή Πατάτα Άνω Βροντούς» που φτάνουν τις 39.
Ο αγώνας διαξάγεται την Κυριακή 18 Μαΐου 2008 στη διαδρομή Ελαιώνας - Άνω Βροντού και ξεκινά στις 10.30 το πρωί.
Θα προηγηθεί το Σάββατο, Τεχνικός Έλεγχος στις 16.00 στις εγκαταστάσεις του GPS ΚΤΕΟ και πανηγυρική εκκίνηση στις 20.30 στην Μεραρχίας 1, μπροστά από το δημαρχείο.

Πρόσκληση


ΛΑΜΣ Η Λέσχη Αυτοκινήτου Μοτοσικλέτας Σερρών διοργανώνει την Κυριακή 18 Μαΐου 2008 το 12ο Rally Sprint Σερρών «Χρυσή Πατάτα Άνω Βροντούς» στην διαδρομή Ελαιώνα – Άνω Βροντούς.

Ο αγώνας ξεκινά στις 10.30 το πρωί. Θα προηγηθεί το Σάββατο, Τεχνικός Έλεγχος στις 16.00 στις εγκαταστάσεις του GPS ΚΤΕΟ και πανηγυρική εκκίνηση στις 20.30 στην Μεραρχίας 1, μπροστά από το δημαρχείο.

Στους αγωνιζόμενους θα δοθεί πριμ εκκίνησης 50 Ευρώ ανά πλήρωμα ενώ μετά το τέλος του αγώνα θα ακολουθήσει γεύμα στην Άνω Βροντού όπου θα γίνουν και οι απονομές κυπέλλων στους νικητές των κατηγοριών.

Πρόγραμμα


Έναρξη εγγραφών Δευτέρα 29.04
Λήξη εγγραφών Παρασκευή 09.05, ώρα 22:00.
Διανομή βιβλίου διαδρομής Παρασκευή 09.05
Δημοσίευση πίνακα συμμετεχόντων Τετάρτη 14.05
Διανομή εντύπων και αριθμών συμμετοχής Σάββατο 17.05, ώρα 16.00 στο ΚΤΕΟ GPS
Διοικητικός έλεγχος Σάββατο 17.05, ώρα 16.00 στο ΚΤΕΟ GPS
Έλεγχος εξακρίβωσης Σάββατο 17.05, ώρα 16.00–19.00, ΚΤΕΟ GPS
Δημοσίευση πίνακα εκκινούντων Σάββατο 17.05, ώρα 19.30 στο ΚΤΕΟ GPS
Ενημέρωση αγωνιζομένων Σάββατο 17.05, ώρα 19.30 στο ΚΤΕΟ GPS
Πανηγυρική εκκίνηση Σάββατο 17.05, ώρα 20.30 Μεραρχίας 1
Εκκίνηση 1ου σκέλους Κυριακή 18.05, ώρα 10.30 στον Ελαιώνα.
Εκκίνηση 2ου σκέλους 60΄ μετά τον τερματισμό του 1ου σκέλους
Τελικός Τεχνικός Έλεγχος Κυριακή, μετά το τέλος του αγώνα.
Δημοσίευση αποτελεσμάτων 30΄ μετά τον τερματισμό του 2ου σκέλους
Απονομή Επάθλων Κυριακή, ώρα 15.00 στην Βροντού

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Η Γραμματεία του αγώνα θα λειτουργεί καθημερινά στα γραφεία της Λ.Α.Μ.Σ. στο Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών, από 19.00-22.30. Τηλέφωνο 23210 - 39045. ΦΑΧ 23210 - 39044 Οι αγωνιζόμενοι πρέπει να είναι σε συνεχή επαφή με την Γραμματεία του αγώνα για να παραλαμβάνουν τα Δελτία Πληροφοριών.

Συμμετοχές


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2001 Κ.Ε. ΚΑΙ ΑΝΩ
1 1 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Σωκράτης ΠΑΥΛΙΔΗΣ Σωκράτης Ν/4 MITSUBISHI LANCER EVO IX Α.Ο.Θ.
2 2 ΚΑΛΟΥΔΗΣ Άκης ΡΟΥΦΟΣ Σπύρος Ν/4 MITSUBISHI LANCER EVO VIII Ο.Φ.Α.Α.
3 3 ΜΠΑΤΣΑΡΑΣ Απόστολος ΜΠΑΤΣΑΡΑΣ Δημήτριος Α/8 MITSUBISHI LANCER EVO V  
4 4 ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ Χρήστος ΣΑΡΗΤΣΟΓΛΟΥ Γιάννης Α/8 SEAT IBIZA 20V Α.Ο.Θ.
5 5 ΠΕΤΕΙΝΑΡΑΚΗΣ Βαγγέλης ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ Ιωάννα.Μαρία E/12 RENAULT 5 GT 1400 TURBO ΛΕΣΧΗ Α.Λ.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ
6 6 ΜΠΕΣΛΙΔΗΣ Ιωάννης ΝΑΝΟΣ Χρήστος Α/8 GOLF III KIT CAR Α.Ο.Θ.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1601 - 2000 Κ.Ε.
7 7 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΤΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Κωνσταντίνος Ε/11 VW GOLF II Λ.Α.Β.
8 8 ΚΟΥΤΣΜΑΝΗΣ Νικόλαος ΜΑΥΡΟΣ Λευτέρης Α/7 FORD FIESTA ST FORD ΒΡΟΧΙΔΗΣ
ΧΑΤΖΗΣ Α.Ε.
9 9 ΚΟΣΜΙΔΗΣ Θεόφιλος ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Βαγγέλης Α/7 PEUGEOT 306 2.0 Λ.Α.Β.
10 10 ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ Μιλτιάδης ΒΟΓΙΑΝΤΖΗΣ Αναστάσιος Ε/11 VW GOLF II 2.O  
11 11 ΣΤΟΙΛΑΣ Ιωάννης ΦΩΤΙΑΔΗΣ Αντώνιος Ε/11 OPEL ASCONA 2.0 Λ.Α.Μ.Σ.
12 12 ΛΑΚΗΣ Αχιλλέας ΚΑΜΖΕΛΗΣ Χαράλαμπος Ε/11 OPEL MANTA  
13 14 ΠΑΤΣΙΑΣ Γεώργιος ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ Στέλιος Ε/11 RENAULT CLIO WILLIAMS  
14 15 ΚΙΤΣΟΣ Χρήστος ΑΧΛΑΔΑΣ Βασίλης Α/7 OPEL ASTRA Gsi Α.Ο.Θ.
15 16 ΤΑΣΟΣ Βασίλης ΦΥΝΔΑΝΗΣ Παναγιώτης Α/7 RENAULT CLIO RAGNIOTTI 2.0  
16 17 ΠΑΡΤΑΛΙΟΣ Αντώνης ΜΠΑΛΤΟΥΜΑΣ Δημοσθένης C/3 BMW 2002 Ti A.O.Θ.
17 18 ΚΑΤΣΙΩΝΗΣ Θεόφιλος ΚΑΤΣΙΩΝΗΣ Δημήτριος Α/7 FORD ESCORT RS  
18 19 ΔΕΡΒΗΣ Νικόλαος ΔΡΥΜΟΥΣΗΣ Νικόλαος Ε/11 OPEL MANTA A.O.Θ.
19 20 ΧΡΥΣΑΦΙΔΗΣ Πάνος ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ Θωμάς D/3 OPEL ASCONA 2.0  
20 21 ΣΩΚΟΣ Κωνσταντίνος ΣΑΠΟΥΝΤΖΟΓΛΟΥ Λεωνίδας Α/7 SEAT IBIZA Gti 16v 2.0 A.O.Θ.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1401 - 1600 Κ.Ε.
21 22 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Αναστάσιος ΜΑΚΙΝΑΤΖΗΣ Νικόλαος Α/6 PEUGEOT 106 S16 1.6 Λ.Α.Μ.Σ.
22 23 ΠΑΡΤΑΛΙΟΣ Δημήτρης ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Μίλτος Α/6 CITROEN SAXO VTS 1.6 A.O.Θ.
23 24 ΜΠΙΛΑΔΕΡΗΣ Ιορδάνης ΜΠΙΛΑΔΕΡΗΣ Δημήτριος Ε/10 HONDA CIVIC 1.6 Λ.Α.Β.
24 25 ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ Χαράλαμπος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Θεοφάνης Α/6 PEUGEOT 106 S16 1.6  
25 26 ΣΩΤΗΡΙΟΥ Απόστολος ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ Πάρης Α/6 PEUGEOT 106 S16 1.6 ΒΟΛΟΣ
26 27 ΣΑΝΙΔΑΣ Νικόλαος ΚΕΧΑΓΙΑΣ Δημήτριος Α/6 PEUGEOT 106 S16  
27 28 ΜΗΤΡΑΚΑΣ Απόστολος ΜΕΡΜΗΓΚΑ Όλγα Ν/2 CITROEN SAXO 1.6  
28 29 ΤΡΥΦΟΣ Γεώργιος ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ Σίμος Ν/2 PEUGEOT 106 S16 Α.Ο.Θ.
29 30 KΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ Βασίλης ΤΣΑΜΑΚΔΑΣ Γεώργιος Α/6 CITROEN SAXO  
30 31 ΓΙΑΝΝΟΣ Λεωνίδας ΡΑΛΛΗΣ Διογένης Ε/10 HONDA CIVIC 1.6 NAOYΣΑ
31 32 ΚΩΣΤΑΣ Φώτης ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ Βασίλειος Ε/10 PEUGEOT 205 Gti 1.6  
32 33 ΤΑΥΛΙΚΟΣ Νεκτάριος ΤΑΤΣΙΟΣ Κωνσταντίνος Α/6 PEUGEOT 106 S16 1.6  
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΩΣ 1400 Κ.Ε.
33 34 ΛΙΘΑΡΗΣ Σωτήρης ΧΑΒΑΛΕΣ Ευθύμης Α/5 ΤΟΥΟΤΑ YARIS 1.5 Λ.Α.Μ.Σ.
34 35 ΝΙΖΑΜΗΣ Χρήστος ΝΙΖΑΜΗΣ Πέτρος Α/5 SKODA FELICIA KIT KAR 1.4  
35 36 ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ Ιωάννης ΜΕΡΤΙΚΑΣ Ιωάννης Α/5 ΤΟΥΟΤΑ STARLET EP91 O.Φ.Α. ΔΡΑΜΑΣ
36 37 ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ Παναγιώτης ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Βασίλης Α/5 ZASTAVA YUGO Α.Ο.Θ.
37 38 ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης ΓΑΓΑΚΑΣ Θωμάς Ε/9 PEUGEOT 205 RALLYE 1.3 O.Φ.Α. ΔΡΑΜΑΣ
38 39 ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ Γεώργιος ΛΕΦΑΣ Γεώργιος Ε/9 SUZUKI SWIFT 1.3 Λ.Α.Β.
39 40 ΜΑΣΤΟΡΑΣ Αλέξης ΣΑΜΙΩΤΗΣ Βασίλης Ε/9 PEUGEOT 106 RALLYE 1.3