Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

Ενδιαφέρεται κανείς για χωμάτινα σπριντ στη Β.Ε. ?

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4589 από glf
Σε μια κουβέντα που είχα πριν λίγες μέρες μου φάνηκε καλή και.. απλή ιδέα να διοργανώναμε 2-3 χωμάτινα σπριντ στη Β.Ελλάδα μιας και το αγωνιστικό πρόγραμμα είναι... πολύ άδειο. Μόνο το Σπριντ της Αλεξανδρούπολης έχουμε. α ναι και τον αγώνα στη Γραβιά χεχεχεχεχεχεχεεχ

Η σκέψη μου είναι για καθαρά φιλικά σπριντ, από λέσχες που έχουν στην περιοχή τους μια ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ διαδρομή. Να μην είναι σπαστήρι, μάλιστα θα έλεγα να είναι φλατ όσο γίνεται για να μπορέσουν να μπουν εύκολα και ασφάλτινα αυτκίνητα αφού όπως ξέρουμε δεν έχουμε και τόσα χωμάτινα αυτοκίνητα.

Σκοπός είναι η διασκέδαση σε σωστά οργανωμένο αγώνα και μάλιστα θα ρίξω και την ιδέα των 3 σκελών. Ένα σκέλος το Σάββατο το απόγευμα με φως, το βράδυ θα πέσει η σχετική κουβέντα και την Κυριακή δύο ακόμα σκέλη. Για να έχουμε τα περισσότερα δυνατά χλμ για προπόνηση και διασκέδαση στον.. ίδιο χώρο και με τους ίδιους κριτές κτλ.

Θα έλεγα ότι 10-20 αυτοκίνητα θα μπορούσαμε να τα έχουμε και ελπίζω να καταλάβατε προς τα που το βλέπω.

Υπάρχει ενδιαφέρον από αγωνιζόμενους ? φυσικά αναφέρομαι σε όσους δεν κυνηγούν αγώνες στο Πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ασφάλτου.

Υπάρχει ενδιαφέρον από λέσχες ? Στη Χαλκιδική με τα καλά χώματα όλο και θα υπάρχει μια τέτοια διαδρομή, ενώ και στο Καμπάνη η κοίτη του ποταμού είναι χωρίς την παραμικρή πέτρα. Κάπου αλλού ?

περιμένω απόψεις από οδηγούς και οργανωτές.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4590 από nik
Προσωπικά είμαι μέσα.
Από τους πρώτους που δήλωσαν ότι θα χρειαζόμασταν τέτοιου είδους αγώνες.

Nikos Koutsmanis | r40
\\\"Η προσπάθεια φίμωσης κάθε διαφορετικής άποψης αποτελεί στάση φασιστική\\\"
www.redfish.gr
rally.redfish.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4591 από anastasovitis
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ TEAM ANAΣΤΑΣΟΒΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΊΔΟΥΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ . ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟ LIGHT SPRINT ( OXI SPASTHRI ).Η ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΕΊΝΑΙ ΄ΠΟΛΎ ΚΑΛΉ ΙΔΈΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΑΛΙΕΣ ΕΙΔΙΚΕΣ (ΚΑΣΣΑΝΔΡΙΝΟ , ΚΑΛΑΝΔΡΑ , Η ΓΝΩΣΤΗ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΟΡΜΥΛΙΑ). ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΘΥΜΗΘΟΥΝΕ ΠΟΛΟΊ ΠΑΛΙΟΙ ΘΕΑΤΕΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΖΌΜΕΝΟΙ .

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4592 από glf
ναι στη διαδρομή θα πρέπει να δωθεί πολύ μεγάλη προσοχή. ο σκοπός είναι να... γλυκαθούμε όσοι τα έχουμε ασφάλτινα τα αυτοκίνητα και να μπούμε σε ελεγχόμενο περιβάλλον για να περάσουμε καλά και.... φτηνά :laugh:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4597 από sgti
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ.
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΣΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΧΩΜΑΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ SUZUKI ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΘΥΜΩΣΕΙ.ΚΑΛΟ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ ΑΥΤΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ 3 ΣΚΕΛΗ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4598 από kavaliotis
Καλησπερα και απο τη Καβαλα
πολυ καλη τη βρησκουμαι την ειδεα για χωματινα σπριντ και πεισταιβουμε οτι θα υπαρχοθν σημετοχες το δυσκολο ειναι πια λεσχη θα μπει στη διωργανωση ενοσ καλου αλλα και χαμιλου κοστους αγωνα? και πρως την ιδια τη λεσχη αλλα και τουσ αγωνειζωμενους.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4599 από Μπέμπης
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΧΩΜΑ! ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΜΑΧ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΑΓΩΝΑ!!ΕΙΔΙΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ!!ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΣΠΡΙΝΤ ΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 25-30 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΙΑ ΑΡΧΗ!!ΠΑΡΤΕ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ!ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΧΩΜΑ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ Κ ΕΣΥ ΝΙΚΟ ΟΧΙ ΣΠΑΣΤΗΡΙΑ.......
Συνημμένα:
Last edit: 14 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Μπέμπης.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4600 από Μπέμπης
ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΣΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΕΣ ΑΠΛΑ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΗ ΛΕΜΑΧ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ......
Last edit: 14 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Μπέμπης.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4601 από otsi
βρειτε και δηλωστε 45 συμετοχες και εχει χωματινο sprint στην ΚΟΖΑΝΗ το2010
:)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 6 Μήνες πριν #4604 από glf
ωραία, βλέπω ότι τουλάχιστο η ιδέα έχει σωστή βάση. γενικά όσο το κουβεντιάσαμε λίγο αυτές τις μέρες είναι μια καλή ιδέα και όπως λέει και ο Μπέμπης το κυριότερο είναι να έχουμε φιλικές... ειδικές.
εγώ για 15-20 συμμετοχές λέω, εκεί να υπολογίζει ο οργανωτής για να βγεί ο αγώνας. είμαι κομματάκι σίγουρος ότι θα είναι περισσότερες αφού υπάρχουν και οι.. κανονικοί χωμάτινοι προς Τρίκαλα - Καρδίτσα που βλέπουμε στους εκεί αγώνες.

otsi αν λες για το autocross πίσω από το Κουρί εκεί όσο να ναι φοβάμαι για φυτευτές πέτρες. δε ξέρω πόσο καλά κρατιέται η πίστα αν γίνει από τα μηχανήματα, αλλά να μη βγουν οι πέτρες φοβάμαι
με... 20-25 συμμετοχές δε βολεύεσαι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.403 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ