Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

Ενδιαφέρεται κανείς για χωμάτινα σπριντ στη Β.Ε. ?

Περισσότερα
14 Χρόνια 5 Μήνες πριν #4946 από otsi
Νίκο συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλα τωρα το ειδα.Να συνενοηθούμε ποτε μπορείς να πάμε απ΄το δημαρχείο να δουμε τι θα κάνουμε.Το χώμα στην πίστα είναι το ίδιο.Μετά απο μερικά περάσματα γίνεται σαν άσφαλτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14 Χρόνια 5 Μήνες πριν #4950 από glf
ας το βάλουμε στο πρόγραμμα σα λέσχη, του χρόνου να γίνει ένα φιλικό. άντε να το γυρίσω σε χωμάτινο και γω το 106 να γουστάρουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 11 Μήνες πριν #5732 από glf
επαναφέρω το θέμα. είμαστε μετά από ένα καταπληκτικό χωμάτινο σπριντ στη Χαλκιδική και ήδη μερικοί ασφάλτινοι το δοκιμάσαμε και μας.. άρεσε.
βέβαια οι καιροί είναι δύσκολοι και όλοι είμαστε κρατημένοι.

οι λέσχες της Βέροιας και της Κοζάνης που συζητάνε την αναβίωση των αγώνων κρος του παρελθόντος θα πάνε τις σχετικές διοργανώσεις για του.. χρόνου και βλέπουμε.

όμως εγώ προτείνω οι πίστες ας αρχίσουν να διαμορφώνονται από τώρα, λίγα πράγματα, να γίνει η διαδρομή ένα στρώσιμο για να μπορούμε να κάνουμε και λίγη... προπόνηση με ασφάλεια.

και άμα γίνει αυτό, μπορεί να γίνει και μια φιλική εκδήλωση (όχι αγώνας) σα λέσχες με λίγη.. προπόνηση, ψητά και μπύρες παραδίπλα κτλ.
να θυμηθούμε τι είναι οι λέσχες...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 13 Χρόνια 6 Μήνες πριν #6477 από corsa gra
Εγω συμφωνω για τα ραλλυ κρος σε πιστες και για τα χωματινα σπριντ σε \"καλα\" χωματα και μια που ειμαι τωρα πια και πιο βορεια το συζηταμε...... πιστευω να αντεξει το 13αρι μου........i love gravel!!!!!

Lesiotis K.
Last edit: 13 Χρόνια 6 Μήνες πριν by corsa gra.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 13 Χρόνια 6 Μήνες πριν #6478 από glf
ένα... σχετικό ενδιαφέρον πάντα υπάρχει σε Κοζάνη και Βέροια που έχουν την ιστορία και τις.. πίστες. Με λίγη δουλειά, πιστεύω ότι οι πίστες θα έρθουν στα ίσια τους. Επίσης η ΛΕΜΑΧ νομίζω ότι θα ζητήσει και πάλι το χωμάτινο σπριντ στα ιστορικά χώματα.

Βέβαια, στον καιρό της κρίσης ότι και να λέμε πρέπει να περνάει και από αυστηρά οικονομικά κριτήρια..

εγώ οργανώθηκα έτσι ώστε να είναι όσο το δυνατό πιο εύκολη η μετατροπή σε χωμάτινο ξανά. ούτε τα.. xenon δεν έβαλα τώρα που το στήσαμε για άσφαλτο :laugh:
Last edit: 13 Χρόνια 6 Μήνες πριν by glf.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 6 Μήνες πριν #6501 από corsa gra
Εαν υπαρξει φιλικος αγωνας χωματος του χρονου στην περιοχη θα προσπαθησω να ερθω.......

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 5 Μήνες πριν #6518 από johnjohn8
Νίκο φέτος στο περιθώριο του Rally Φίλιππος είχε γίνει μια κουβέντα για συνδιοργάνωση \'κάποιου\' πολύ σημαντικού χωμάτινου αγώνα. Παρόντες ήταν πολλοί παράγοντες από πολλές λέσχες της Βορείου Ελλάδος αλλά και εκπρόσωποι της τότε διοικούσας αρχής του σπορ. Μήπως να γίνει κάποια συνάντηση να συζητηθεί \'μήπως\' και γίνει κάτι????

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 5 Μήνες πριν #6519 από glf
καλό είναι να καθιερωθεί μια συνάντηση λεσχών έτσι κι αλλιώς, όπως έχει γίνει πολλές φορές και με προτροπή του ΣΟΑΑΒΕ για να τα.. λέτε οι Πρόεδροι :laugh:

σοβαρά τώρα, φέτος το κλίμα μεταξύ των λεσχών της Β.Ελλάδας με συνεργασία σε κάθε αγώνα πολλών στελεχών από κάθε λέσχη, δε θυμάμαι να το έχω ξαναζήσει τόσο.. ζεστό και τόσο πολύ σε αριθμό και επικοινωνία.

πάντα ήταν καλά, αλλά φέτος δε ξέρω, μήπως η κρίση ένα πράμα, ήταν το κάτι άλλο.

μπράβο σε όλους

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.344 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ